Pakiet startowy dla biegaczy

Pakiet startowy - często biegacze (szczególnie bardziej doświadczeni) nie zwracają na niego specjalnej uwagi. Ja sam początkowo zwracałem dużo większą uwagę na pakiet startowy niż teraz po prawie dwóch sezonach biegania a jeszcze gdy miał bogatą zawartość to było coś wielkiego. 

Z drugiej strony gdy czytam o danym biegu pakiet startowy jest pewnego rodzaju magnesem dla mnie. W większość są one bardzo podobne numer startowy, koszulka, medal i woda po biegu. Czasami dodawane jest jeszcze kilka ulotek i upominki od sponsorów.

Numer startowy i medal to zupełne minimum na każdej imprezie biegowej. Numer jest dużym ułatwieniem zarówno dla organizatorów jak i zawodników i dla niektórych pamiątką szczególnie z tych ważniejszych imprez. Medal dodatkowy plus jeżeli specjalnie robiony na dany bieg, idealna nagroda i pamiątka którą można pochwalić się wśród znajomych i rodziny.

Koszulka najczęściej prosta bawełniana. Również fajna pamiątka ale ile ich można mieć. Co innego gdy jest to koszulka techniczna ale takie koszulki dostałem na razie tylko na 2 biegach (Biegnij Warszawo i Biegu Ursynowa). Szkoda ze tak mało organizatorów decyduje się na takie koszulki.

Dodatkowy plus dla organizatora, biegacze na pewno dużo częściej zakładają takie koszulki na treningi, spotkają się ze znajomymi lub przypadkowymi osobami a tym samym reklamują imprezę.

Jak powinien wyglądać wymarzony pakiet startowy?

Może nie wymarzony bo organizator by się nie wypłacił raczej dobry z którego biegacz bedzie zadowolony  :) 
Oczywiście numer startowy i medal to podstawa od tego powinien zacząć budować pakiet startowy każdy szanujący się organizator. Jeżeli finanse pozwalają to wspomniana wyżej koszulka techniczna najlepiej z ciekawie zaprojektowanym nadrukiem. Jeżeli nie techniczna to bawełniana ewentualnie można ja zamienić na czapkę, bandamkę lub cokolwiek przydatnego biegaczowi.

Następny pomysł to czasopismo biegowe spotkałem się z tym na Reebok Zigtech Challenge w Warszawie. A może coś od sponsora firmy często produkują gadżety reklamowe więc myślę że nie jest to duży problem dołożyć do pakietu na przykład kubek, bidon, smycz, długopis. Ewentualnie coś na ząb dla biegacza batoniki musli czy coś w tym kierunku.

Mimo wszystko to tylko pakiet startowy nie dajmy się zwariować. Pakiet to tylko dodatek, otoczka.

Nie powinien on być wyznacznikiem wysokości wpisowego. Skromny pakiet nie powinien być wstydem dla organizatora liczy się cały bieg. Pieniądze które organizator miałby władować w pakiet może przeznaczyć na inne formy zachęty biegaczy lub niespodzianki. Apel do organizatorów róbcie biegi z przystępnymi wpisowymi i przemyślanymi pakietami.

Autor: Wojtek Morawski - www.celmaraton.blogspot.com