Dziecko na nartach cz. 2

Nauka jazdy naszego dziecka na nartach może przysporzyć nam wiele problemów. Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie lekcji narciarstwa?

Naukę jazdy na nartach należy dopasować do wieku naszego dziecka, dzięki czemu osiągniemy lepsze efekty, a także nasza pociecha będzie uczyć się poprzez zabawę.

Poniżej piątego roku życia
Maluchy najtrudniej nauczyć jazdy na nartach, ponieważ nie dociera do nich teoretyczne tłumaczenie zasad narciarstwa. Znacznie lepiej posłużyć się zabawnymi historyjkami, przykładami praktycznymi oraz porównaniami do znanych dziecku czynności. Sam proces uczenia nie może przeciągać się w nieskończoność, ponieważ maluch szybko straci zainteresowanie i przestanie koncentrować się na tym, co do niego mówimy.
Połączenie zabawy z odrobiną nauki będzie najlepszym rozwiązaniem. Zatem narciarstwo przeplatajmy z grami na śniegu, jazdą na sankach lub rzucaniu śnieżkami. Dobrym początkiem będzie nauka chodzenia na nartach lub przymierzanie sprzętu narciarskiego. Pierwsze lekcje mogą opierać się o sztukę utrzymania równowagi na nartach oraz naukę upadania.

Do dziesiątego roku życia
Dzieci od piątego do dziesiątego roku życia chętniej uczą się jazdy na nartach i motywują się do osiągania sukcesów. Nadal jednak trzeba zadbać o to, aby nasza pociecha miała dużo rozrywki podczas lekcji narciarstwa. Dosyć dobrze sprawdzi się stawienie przed nią wyzwań, takich jak jazda slalomem czy omijanie przeszkód. To dobry moment na jazdę pługiem, naukę skręcania czy delikatne nabieranie prędkości. Świetnie sprawdzi się ośla łączka, na której będziemy mogli uczyć nasze dzieci bez przeszkadzania innym narciarzom i snowboardzistom.
Ważne jest, abyśmy odpowiednio motywowali najmłodszych oraz zachęcali do szlifowania umiejętności, dzięki czemu chętniej podejdą do nauki jazdy na nartach.

Do piętnastego roku życia
Dzieci i młodzież powyżej dziesiątego roku życia chętniej słuchają wykładów teoretycznych oraz szlifują swoją technikę. Nauka jazdy przypomina lekcje dla dorosłych. Odpowiednio zmotywowane pociechy zaczną szybko poszerzać swoje umiejętności, a także rywalizować z rówieśnikami.
Nauka jazdy jest dobrym pomysłem dla dziecka w każdym wieku, dużo zależy od naszego podejścia oraz zmotywowania pociechy. Sprawmy, aby lekcje narciarstwa stały się dla niej powodem zadowolenia, radości oraz satysfakcji! Dobrą opcją jest również wynajęcie instruktora narciarstwa, który skutecznie wytłumaczy dziecku w każdym wieku tajniki narciarstwa, a także nauczy go jazdy bez podstawowych błędów technicznych.