Dziecko na nartach cz.1

Jak nauczyć dziecko jeździć na nartach? Na co zwrócić szczególną uwagę przed rozpoczęciem jazdy?

Nauka jazdy na nartach naszych dzieci może być czynnością żmudną, jednakże to od nas samych zależy w jaki sposób do niej podejdziemy. Sprawmy, aby nasze dziecko było zachwycone lekcjami jazdy na nartach!

Wybierz sprzęt!
Nie posiadając wystarczającej ilości czasu czy cierpliwości, nie warto rozpoczynać nauki jazdy na nartach swojego dziecka. W ten sposób wyrządzimy mu więcej szkody, ponieważ możemy je na dobre zniechęcić do narciarstwa. Jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji, to znacznie lepszym wyjściem będzie zapisanie pociechy na lekcję do profesjonalnej szkoły narciarskiej.

Decydując się na naukę jazdy swojego dziecka musimy uzbroić się w sporą ilość cierpliwości, a także kreatywności, która pomoże nam urozmaicić proces uczenia.

Zanim jednak rozpoczniemy lekcje powinny wyposażyć dziecko w odpowiedni sprzęt narciarski. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie nart od kupowania nowych. Warto za to zakupić własne buty narciarskie, dzięki czemu dziecko będzie miało wygodne i dopasowane obuwie. Nie możemy również zapomnieć o kasku, który uchroni najmłodszych przed urazami głowy. Kupno gogli może okazać się bardzo dobrym pomysłem, który znacznie ułatwi jazdę w trudnych warunkach oraz przy słonecznej pogodzie.

Zadbaj o strój!
Kombinezon jest jednym z ważniejszych elementów ubioru dziecka, warunkiem koniecznym jest jego nieprzemakalność oraz termoaktywność. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła spędzić cały dzień bawiąc się na śniegu, bez obawy na przeziębienie. Szczególną uwagę przyłóżmy również do zakupu ciepłych i dopasowanych rękawic, które nie będą utrudniały chwytania kijków.

Dziecko, posiadające już odpowiedni sprzęt i strój narciarski może śmiało wyruszyć ze swoim rodzicem na stok! Naukę warto rozpocząć od oślich łączek, gdzie bez pospiechu można uczyć malucha podstawowych zasad narciarstwa. Najlepszym czasem na naukę będzie wczesna wiosna, ponieważ wtedy nie ma tłumu narciarzy ani dużych mrozów.

Zachęcaj!
Chcąc przyzwyczaić dziecko do narciarstwa, warto pewne przygotowania poczynić już przed wyjazdem. Jednym z pozytywnych działań będzie pokazanie pociesze sprzętu, opowiedzenie co służy do czego, a także podkreślenie pozytywnego aspektu jazdy na nartach. Przed faktycznymi lekcjami możemy pójść z dzieckiem na stok, aby mogło przyjrzeć się narciarzom oraz osobom, które dopiero uczą się jeździć. W ten sposób znacznie chętniej przystąpi do nauki i będzie zmotywowane do robienia postępów!

Bądź uśmiechnięty!
Bardzo ważnym aspektem nauki narciarstwa oraz teoretycznego przygotowania jest odpowiednie nastawienie rodzica. Bez tego nie ma mowy o dobrej atmosferze podczas lekcji ani nauce poprzez zabawę. Dziecko nie będzie bało się popełniać błędów, jeżeli rodzic z uśmiechem podejdzie do niepewnych pierwszych kroków i pomoże stanąć na nogi.