Drętwiejące nogi w butach snowboardowych

Problem drętwiejących nóg na snowboardzie możne znacznie przeszkodzić w komfortowej jeździe. Jak poradzić sobie z tą dolegliwością oraz jej zapobiegać?

Przyczyn drętwiejących nóg najczęściej należy upatrywać się w niedopasowanych butach, które uciskają kilka punktów na stopie. Rozwiązanie tego problemu uzależnione jest od ilości posiadanych przez nas finansów, ponieważ możliwości mamy kilka.

Rozmiar buta
Pierwszą z nich jest zakup nowych, bardziej dopasowanych butów snowboardowych, jednak zazwyczaj mało kto decyduje się na to posunięcie bez spróbowania innych metod. Drętwienie nóg często spowodowane jest również zbyt mocnym spięciem butów lub za małym rozmiarem.

Pamiętajmy, aby przed zakupem obuwia snowboardowego zmierzyć je na ugiętych nogach. Dopiero w takiej pozycji będziemy mieli pełen wgląd w sytuację, musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż buty na początku powinny być minimalnie za ciasne. Po pierwszych dniach użytkowania rozejdą się i dopasują do naszej stopy. Dzięki temu nie będzie mowy o drętwieniu stóp w za ciasnych modelach lub niekomfortowej jeździe w za dużych.
Wbrew pozorom dosyć powszechnym powodem dolegliwości mogą być również buty zapięte na kilka par skarpet lub spodnie snowboardowe. Wtedy drętwienie stóp jest gwarantowane! Obuwie powinniśmy wkładać tylko i wyłącznie na skarpetę, dzięki czemu jazda będzie znacznie bardziej wygodna oraz przyjemna.

Wkładki termoformowane
Na problem drętwienia dosyć dobrze działa zakup specjalnych wkładek do butów snowboardowych, które pozwalają na ochronę stopy przed nadmiernym naciskiem, a także poprawiają ogólny komfort jazdy.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego typu ulepszenia, warto zwrócić szczególną uwagę na jego typy. Dosyć ciekawą techniką dopasowania wkładki do buta snowboardowego jest termoformowanie, które powoli staje się standardem. Zazwyczaj wybierana jest ona za poradą wykwalifikowanych pracowników serwisów lub sklepów ze sprzętem snowboardowym, a następnie dopasowywana do kształtu stopy metodą termiczną.

Stawiając na tego typu rozwiązanie zyskujemy lepszą cyrkulację krwi, wygodę, a także komfort użytkowania. Jeżeli dręczy nas problem nieustającego drętwienia stóp w butach snowboardowych, to zdecydowanie powinniśmy przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu.