Snowboardowa zajawka

Zima dla wielu osób oznacza uciążliwy śnieg, siarczyste mrozy oraz konieczność odśnieżania samochodu. Istnieje jednak dosyć pokaźne grono pasjonatów, którzy z niecierpliwością wypatrują zimowych miesięcy oraz spadku temperatury na zewnątrz. Dla nich zima nie kojarzy się ze stagnacją, lecz wręcz przeciwnie- z aktywnością. O kim mowa? O zapalonych snowboardzistach, którzy z nadejściem pierwszych śniegów masowo udają się na stoki w Polsce oraz za granicą.

Nie przepuszczą oni żadnej okazji, aby móc oddać się zimowemu szaleństwu na desce. Snowboarding dla nich nie tylko sport czy pasja, to prawdziwa subkultura oraz swego rodzaju sposób życia. Obejmuje ona aktywność sportową, sposób ubierania się, grono znajomych i podejście do świata. Bez tych elementów nie ma mowy o prawdziwej snowboardowej zajawce!


Wizerunek też jest ważny
Ubiór snowboardzisty jest tak samo istotny, jak styl jazdy czy umiejętność wykonywania skomplikowanych tricków. Na polskich i zagranicznych stokach królują szerokie oraz różnokolorowe stroje. Ważne jest, aby nie ograniczały one w żaden sposób ruchów snowboardzisty, a jednocześnie tworzyły niepowtarzalną całość wizualną. Nie jest to tylko i wyłącznie kaprys, lecz swego rodzaju konieczność. Komfort podczas jazdy jest jedną z istotniejszych kwestii, jeżeli chodzi o sporty zimowe. Termoaktywna kurtka czy spodnie, które zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, pozwalają na cieszenie się jazdą na desce bez poczucia dyskomfortu. Tkaniny muszą zatrzymywać ciepło oraz nie przepuszczać wilgoci, jednocześnie pozwalając skórze na swobodne oddychanie. Dosyć popularna w ostatnim czasie stała się membrana Gore-Tex, która doskonale spełnia wszystkie powyższe warunki.

Bardzo istotnym aspektem ubioru każdego snowboardzisty jest jego kolor oraz marka. Do najpopularniejszych producentów odzieży na snowboard możemy zaliczyć Burton, Roxy czy Billabong.

Kurtki, spodnie, czapki oraz rękawiczki zazwyczaj posiadają bardzo intensywne i zdecydowane kolory. Ważne jest bycie charakterystycznym oraz modnym. Idealny strój snowboardowy przyciąga wzrok, a połączenia kolorystyczne stają się rodzaju znakiem rozpoznawalnym konkretnego snowboardzisty. Całość zwieńczona jest markowymi dodatkami, takimi jak czapki, gogle, rękawiczki oraz buty, które kosztują kilkaset lub kilka tysięcy złotych. Bycie modnym na stoku jest sporym wydatkiem.

Prawdziwe uzależnienie
Snowboard daje poczucie wolności oraz spełnienia i jest czymś znacznie więcej, niż kolejną zimową dyscypliną sportu. Niektórzy wyznają go jak religię, a jazda na desce staje się czymś na kształt światopoglądu. Warto wspomnieć również o tym, że to doskonały sposób na poznanie nowych znajomych, którzy mają ten sam sposób patrzenia na świat.

Zapaleni snowboardziści twierdzą, że snowboard jest jak narkotyk. Uzależnia, wciąga i nie da się od niego uwolnić. Stanowi nie tylko odskocznię od codzienności, ale również przynosi prawdziwą burzę emocji czy przeżyć. To sposób na sprawdzenie siebie w wielu różnych aspektach fizycznych czy psychicznych, a także możliwość poznania pozytywnie zakręconych osób.

Specyficzny klimat jazdy na desce przyciąga co roku coraz więcej amatorów i pasjonatów snowboardingu. Organizowane są nowe wydarzenia, zawody oraz imprezy, na które zjeżdżają się snowboardziści z całego świata. Spędzają czas w doskonałej atmosferze, a także prezentują wysoki poziom umiejętności i nowe sztuczki na desce.


Nie tylko dla pasjonatów
Snowboardowa zajawka może dotyczyć również amatorów. Nie musimy od razu kupować deski czy spodni za kilka tysięcy złotych. Na początku wystarczy odrobina pasji, zaangażowania i samozaparcia. Kiedy po raz pierwszy poczujemy tę adrenalinę oraz przyjemność z jazdy na desce, szybko przekonamy się, że jest to sport idealny dla nas.