Czy warto wysłać dziecko na obóz narciarski?

Nadchodzą ferie zimowe i wielu rodziców zastanawia się czy dobrym pomysłem będzie wysłanie swojej pociechy na obóz narciarski.

Zdecydowanie warto! To doskonała okazja dla dziecka do nauczenia się jazdy na nartach, podszkolenia swoich umiejętności, a także zintegrowania się z rówieśnikami. Wolny czas podczas ferii nie musi oznaczać przesiadywania przed monitorem komputera lub telewizorem. Aktywny wypoczynek z pewnością przypadnie do gustu naszemu dziecku, a także pozytywnie wpłynie na jego rozwój.

To również doskonała okazja do usamodzielnienia się, odpoczęcia od szkolnych obowiązków, poznania nowych osób, zobaczenia nowych miejsc oraz zwiedzenia kilku atrakcji. Jeżeli nasza pociecha nie boi się wyjeżdżać sama lub chciałaby zrobić to po raz pierwszy, to warto dać jej szanse i wybrać dla niej obóz narciarski.

Przy wyborze warto kierować się zróżnicowanym i w miarę ciekawym programem zimowiska, który oprócz jazdy na wyciągu będzie obejmował również wypad na basen, do kina, teatru czy zabawy integracyjne. W ten sposób dziecko będzie miało wypełniony czas różnymi, interesującymi czynnościami i do domu wróci pełne wrażeń!

Jak wybrać dobry obóz narciarski?
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru zimowiska dobrym pomysłem będzie zasięgnięcie opinii znajomych oraz internatów na temat poszczególnych obozów narciarskich. W ten sposób dowiemy się, które z nich są godne uwagi, zapewniają ciekawy program naszym maluchom, a także są prowadzone przez doświadczoną ekipę. W tym przypadku nie warto kierować się najniższą ceną, ponieważ może się ona wiązać z wyjazdem do mało atrakcyjnej miejscowości, w której dzieci będą się nudziły.
Dosyć ciekawą opcją jest również połączenie wyjazdu na narty z kursem tańca czy nauką języka. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu naszym dzieciom, jeżeli są zainteresowane daną tematyką. Pamiętajmy, że w ferie przede wszystkim liczy się odpoczynek od szkoły i zabawa, więc nie naciskajmy pociechy, jeżeli nie chce wziąć udziału w mieszanym kursie narciarstwa i nauki języka.

Jak przygotować dziecko przed wyjazdem?
Odpowiednie przygotowania pozwolą na spędzenie wyjazdu we względnym komforcie, ponieważ niczego nie braknie naszemu dziecku. Tutaj bardzo ważną role dogrywa dobór sprzętu, który będzie dopasowany do wzrostu i umiejętności naszej pociechy. Najlepiej, jeżeli narty będą sięgały co najmniej do brody dziecka, jeżeli posiada ono więcej umiejętności narciarskich, to mogą być dłuższe. Dodatkowo warto zadbać o kijki, gogle i kask.

Dosyć istotną kwestią jest również ubiór: nieprzemakalne spodnie, kurtka, ciepła czapka, szalik oraz rękawice. Do tego doskonale sprawdzi się odzież i bielizna termoaktywna, taka jak bluzki, bluzy, legginsy czy spodnie. Nie możemy zapomnieć również o butach na grubej podeszwie, które również będą nieprzemakalne i ciepłe. Dobrze jest przygotować kilka sztuk jednego typu ubrania, ponieważ dzieci szybko je brudzą.

Obowiązkowym punktem jest również dobre wyposażenie apteczki i kosmetyczki dziecka. Powinien się w niej znaleźć ochronny krem na zimę, pomadka do ust, maść przeciwbakteryjna, przeciwbólowa, bandaż elastyczny oraz tabletki przeciwbólowe.
Zanim jednak nasza pociecha uda się na wypad narciarski musimy zadbać o jej kondycję. W tym przypadku doskonale sprawdzą się częste zajęcia gimnastyczne, sportowe lub wypady na basen. Zimowiska oraz obozy narciarskie to nie lada przeżycie dla najmłodszych. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby przebiegły one bez zakłóceń.


Tagi: , narty, zima