Nendaz - przepiękne, szwajcarskie uroczysko!

Nendaz to jedno z najlepszych miejsc do spędzania zimowego urlopu! Wspaniała atmosfera, świetne warunki narciarskie i doskonały klimat sprawiają, że nie chce się stąd odjeżdżać!

Nendaz to piękne, alpejskie miasteczko położone na płaskowyżu, w samym centrum szwajcarskiego regionu Czterech Dolin co sprawia, że jest otoczone rozległa panoramą Alp. Wyróżnia je przede wszystkim bardzo urozmaicona i bogata oferta dla wszystkich narciarzy oraz szereg rozrywek i atrakcji, które mogą być wykorzystane przez turystów podczas zimowego urlopu w Nendaz. Doskonałe warunki narciarskie utrzymują się tam od końca listopada aż do kwietnia, szczególnie na pobliskim lodowcu Mont-Fort.

Piękna alpejska sceneria, która otacza region podkreślona jest przez nasłonecznienie, gdyż słońce świeci tu 320 dni w roku co jest porównywalne z francuską Riwierą.


Nendaz zostało wyróżnione znakiem „Rodziny mile widziane”, nadawanym przez Szwajcarską Federację Turystyki miejscowościom, gwarantującym odpowiednie warunki wypoczynku rodzinnego. Rozwinięta baza noclegowa spełnia wymagania przede wszystkim rodzin z dziećmi a działające tam przedszkola narciarskie przyjmują nawet 2 latków, oferując duże zniżki dla rodzin chcących razem uczyć się jeździć. Na najmłodszych czekają kolorowe place zabaw nie tylko na stokach, ale również w miasteczku oraz inne atrakcje jak lodowiska, tory saneczkowe czy psie zaprzęgi. Dla starszych przygotowano dwa snowparki, jeden do freestylu, drugi dla zaawansowanych. Istnieje tu tez pierwszy w Europie Burton Progression Park, miejsce do treningu ewolucji snowboardowych i feestylowych.


W samym Nendaz można korzystać z 94 wyciągów i 412 km tras zjazdowych. Piękno zimowego krajobrazu można podziwiać również podczas wycieczek w rakietach śnieżnych lub biegając na nartach. Cały regon połączony jest 15 trasami tourowymi, które przechodzą przez najciekawsze widokowo tereny regionu. Na bardziej aktywnych czeka snowpark, freeride, snowtubing czy centrum sportowe.


Ciekawostką tego regionu jest Międzynarodowy Festiwal Gry na Rogu Alpejskim, organizowany każdego roku, w którym bierze udział ponad 100 osób różnych narodowości. Nendaz jest bowiem stolicą tego nietypowego instrumentu, który wpisał się w historię całego kraju stając się poniekąd symbolem Szwajcarii. Będąc w mieście można się zapisać na warsztaty gry na roku lub zwiedzić miejsca gdzie są wytwarzane.


Oferta apres ski obejmuje bary, restauracje i dyskoteki zapewniające wyjątkową zabawę dla wszystkich miłośników nocnego życia oraz liczne sklepy i instytucje kulturalne. Na smakoszy czekają tu wspaniałe specjalności regionu jak raclette, tartiflette, fondue i dobre wino.