Zell am See

Pośród Alp maluje się nam znakomita baza wypadowa na każdy urlop czy wakacje, niezależnie od pory roku. Zell am See to Austriacki kurort zamknięty pośród górskich ścian

Doskonały urlop w Zell am See

Pośród Alp maluje się nam znakomita baza wypadowa na każdy urlop czy wakacje. Niezależnie od pory roku Zell am See to Austriacki kurort zamknięty pośród górskich ścian, gdzie w środku mieni się piękne jezioro od, którego miasto wzięło swą nazwę.

W Zell am See pogoda jest dopasowana do pory roku, gdy pojedziemy tam latem możemy być pewni, że nie będziemy wysiadywać w pokoju i patrzeć na zalaną deszczem szybę. Zimą natomiast, będziemy mogli cieszyć się wyprawami w góry białym szaleństwem i rozrywkami w Austriackim stylu.

Miejscowość jest centralnym punktem tak zwanego Europa Sportregion. U podnóża wysokich Taurów razem z Kaprun i jej lodowcem Kitzsteinhorn oraz areałem na Maiskogel, tworzy całoroczną bazę wypadową ulubioną wśród narciarzy z Polski. Turysci uwielbiają tutejsza komunikację Skibussem, dzięki której można swobodnie przemieszczać się z jednej trasy na drugą. Pomyślano także o snowboardzistach na Trasie Schmittenhohe-Glocknerwiese zbudowany imponujący halfpipe. Dostępne są już nowoczesne wyciągi z osłoną i kanapami podgrzewanymi od dołu.

Atrakcje Zell am See

Obok atrakcji związanych ze sportami zimowymi, zawodami i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu wśród gór i imponujących przestrzeni, uwagę przyciąga samo miasto. Zell am See to wspaniale rozwinięty ośrodek rozrywki turystycznej. Przyjezdny może skorzystać z krytych basenów, wielu kortów do tenisa i squascha, jest nawet wielkie kryte lodowisko. Prócz tego kręgielnie, strzelnice oraz hala jeździecka. Te wszystkie wymienione zajęcia związane są z aktywnością, a wisienką na torcie tej wielości jest centrum rekreacyjne o nazwie Freizeitzentrum. Można tu skorzystać z masażu, łaźni parowych czy sauny, wszystko na najwyższym poziomie.

Miasteczko Zell am See atrakcją samą w sobie

To prawda, pomijając wszystkie inne atrakcje związane z przyjazdem do Zell am See, można stwierdzić, że miejscowość broni się samym swym wyglądem, samo miejsce pozwala nam zrelaksować się w pełny tego słowa znaczeniu. Nie jest to zwyczajny kurort czy baza wypadowa dla maniaków narciarstwa, jest tu starówka i deptaki, idealne do spacerów. Zobaczymy tu wiele zabytków jak zamek Rosenberg jak i również dopełnimy nasze zimowe ferie różnymi wydarzeniami kulturalnymi oraz festiwalami odbywającymi się nad jeziorem Zeller.


Obejrzyj Zell am See kamery