Podwójny region Hochfügen i Hochzillertal

Hochfügen i Hochzillertal to były dwa osobne kurorty, które z myślą o wszystkich fanach zimowych sportów połączyły się i oferują doskonałe warunki do szusowania.

Ski-optimal Hochfügen i Hochzillertal -podwójny region wrażeń


Hochfügen to miejsce, w którym można szusować co najmniej do pierwszego maja, ponieważ leży na wysokości 1500 metrów n.p.m., a szczyty górują tysiąc metrów wyżej. Ten kurort znajduje się w odnodze doliny Zillertal, co sprawia, że jest otoczony szczytami Alp.

Zarządcy tego miejsca przewidywali, że może być to interesujący i ciekawy kurort, jednakże za mały, żeby istnieć samodzielnie. Dlatego zdecydowano się połączyć Hochfügen z Hochzillertal. W 2004 powstała 8 osobowa gondola Zillertal Shuttle, która połączyła oba te regiony! Takie rozwiązanie sprawiło, że wszyscy amatorzy białego szaleństwa mogą śmigać na 40 kilometrach tras łatwych, 101 kilometrach tras średnich i 40 kilometrach tras trudnych. Daje to w sumie 181 kilometrów przygotowanych stoków, na które wwiozą nas orczyki i talerzyki (23), krzesełka (10), kolejki kabinowe i gondole (5).

Region pod względem narciarskim już wygląda imponująco, jednak istnieją inne atrakcje, takie jak możliwość jazdy w nocy w Hochfügen, w każdy czwartek między godziną 20:00 i 22:00 czy dodatkowe skibusy kursujące do doliny co 15 minut. Co roku, 1 maja z okazji zakończenia sezonu odbywają się tutaj narciarskie zawody Seilrennen.

Hochzillertal to kurort związany z miejscowością Kaltenbach. Najniżej położona kolejka startuje z wysokości 600 metrów n.p.m.. Rejon ten jest niezwykle atrakcyjny dla snowboardzistów ze względu na snow park znajdujący się przy jednym ze stoków wyposażony w halfpipe. Obok znajduje się funpark zarówno dla zaawansowanych jak i mniej wprawionych w boju snowboardzistów. Istotne jest też to, że zwolennicy jednej deski mają jeden stok wyłączony z ruchu dla narciarzy! Jest to rzecz raczej niespotykana w innych miejscach!

Narciarze biegowi znajdą tutaj świetnie przygotowane trasy (ok. 7 kilometrów naturalnie ośnieżonych i ok. 102 kilometry sztucznie dośnieżanych). Stoki nadają się także do jazdy na nartach carvingowych. Dla najmłodszych przewidziane jest Zwergerl Club, czyli przedszkole, które zlokalizowane jest przy górnej stacji kolejki wyjeżdżającej z Kaltenbach.

Bardzo istotną informacją jest możliwość przygotowania stoku do zjazdów alpejskich dla grupy co najmniej 25 osób. Za dodatkową opłatą wszyscy mogą pojeździć w nocy (od godziny 18:30 do 22:00) na oświetlonym stoku.

Dodatkową atrakcją może być forma wykupienia grupowego wyżywienia w ramach obniżania kosztów pobytu.

Po połączeniu tych dwóch regionów powstał ogromny kurort, w którym w ciągu tygodnia nawet najbardziej wprawiony w jeździe narciarz nie da rady przejechać się po każdym stoku. Najlepsi mogą spróbować swoich sił na Stephan Eberharter Goldpiste – 8 kilometrowej trasie, o którą dba się wyjątkowo, i która jest częściowo oświetlona. Natomiast osoby, które dopiero zaczynają mają przygotowany rozległy pas do nauki.

Cennik i terminy

Cena karnetu od godziny 9:00 dla osoby dorosłej wynosi 41,50 euro, a od godziny 14:00 już tylko 22 euro. Dzieci mają 50% zniżki, a młodzież 20% po przedstawieniu dowodu tożsamości.

W kurorcie istnieje możliwość wykupienia tak zwanego „karnetu kombi”, który można wykorzystać przez półtora dnia od momentu kupienia w Hochfügen, Hochzillertal oraz Spieljoch. Jego cena to 62 euro dla osoby dorosłej.

W tym regionie sezon trwa mniej więcej od końca listopada do 1 maja. Wyciągi działają codziennie od godziny 9:00 do 16:00.

Więcej informacji znajduje się w następujących artykułach:
Zillertal – dolina wielu możliwości (ogólna charakterystyka)

Zillertal – Geograficzna różnorodność regionów

Spieljoch - Pierwszy narciarski kurort Zillertal

Zillertal Arena – Najwięcej zabawy!

Zillertal 3000 – almost the best!

Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000 – Szaleństwo na lodowcu!

Zillertaler Superskipass – jedyny słuszny skipass w Dolinie