Val di Fassa ? kolejna Włoska dolina zachwyca!

Val di Fassa to kolejna Włoska dolina, która oferuje olbrzymią ilość tras o różnym stopniu trudności. Doskonale bawić się tu będą narciarze, snowboardziści, narciarze biegowi, ski tourowcy oraz dzieci.

Val di Fassa – dobra zabawa we Włoskim klimacie!

Włochy to jak wiadomo doskonałe miejsce do uprawiania zimowego szaleństwa. Powodów jest wiele, a kolejny nazywa się Val di Fassa. Każdy fan dobrej zabawy powinien zaopatrzyć się w Val di Fassa ski map i poznać jej wszystkie atrakcje!

Magią tego miejsca jest 8 ośrodków narciarskich, które są połączone siatką stoków, dzięki czemu codziennie można jeździć na zupełnie nowych trasach (jeśli tylko ma się odpowiedni skipass). W sumie daje to możliwość jazdy na ponad 200 kilometrach przygotowanych stoków plus 500 kilometrach Sella Rondy – wspominanej w innym artykule Karuzeli narciarskiej. Te ośrodki to: Campestrin, Campitello, Canazei, Moena, Pera di Fassa, Pozza di Fassa, Soraga oraz Vigo di Fassa.

Trasy, na których można jeździć w dolinie leżą na wysokości od 1330 do ponad 2600 metrów n.p.m.. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest duża ilość miejsc, w których freerideowcy mogą śmigać do woli, pamiętając jednak, że w Val di Fassa pogoda może być zdradliwa. Zwolennicy technicznej jazdy i border-crossu mają w Belvedere doskonale przygotowany stok.

Połączenia między poszczególnymi ośrodkami dają możliwość przejechania z jednego końca doliny na drugi, co doskonale widać na Val di Fassa ski map. Co roku w tym miejscu otwierane są nowe wyciągi np. Campitello. W Pozza di Fassa istnieje także Aloch, czyli stok, na którym możliwa jest jazda w nocy.

Rodzice z dziećmi doskonale będą czuć się w Catinaccio, San Pellegrino i Buffaure, ponieważ jest tam ogromna ilość łatwych tras, które są po pierwsze doskonałe do nauki, a po drugie ma się pewność, że nikt rozpędzony nie wjedzie ani w nas, ani w naszą pociechę. Wspomniane już San Pellegrino prowadzi przez najbardziej urokliwą przełęcz w Dolomitach.

Dla nieco bardziej zaawansowanych zapaleńców, gdy w Val di Fassa pogoda nie zawiedzie przeznaczone są stoki Col Margherita na wysokości 2550 metrów n.p.m. i kącie nachylenia 49% oraz Panoramica Rossignol w Falcade o kącie nachylenia 42%. Są to absolutne hity Dolomitów, które w dodatku wchodzą w skład tak zwanego Tre valli – najlepszego regionu narciarskiego w Dolomitach.

Innymi znanymi trasami są Ciampac, która jest typowa dla Pucharu Świata oraz Alberto Tomby w Vigo di Fassa, skąd widać niezwykły szczyt Catinaccio. Val di Fassa to także miejsce, w którym znajdują się trasy tematyczne np. szlak II Wojny Światowej czy szlak Trzech Dolin.

Na koniec trochę konkretów. Pośród ponad 53 tras zjazdowych niebieskie stanowią 92 kilometry, czerwone 166 kilometrów i czarne tylko 20 kilometrów. Całość obsługuje ponad 150 różnego typu wyciągów.

Na Val di Fassa mapie widać, że narciarze biegowi mogą wylewać siódme poty na 70 kilometrach przygotowanych tras. Snowboardziści cieszyć się będą ze snowparków i możliwości jazdy w puchu poza trasami. Atrakcją są trasy ski tourowe oraz specjalne parki rozrywki dla dzieci.

W całej dolinie znajdują się wszystkie możliwe atrakcje, jakie można sobie wyobrazić. Kina, dyskoteki, baseny, salony spa, sauny, tory saneczkowe i wiele innych, co sprawia, że miejsce to przyciąga doskonałą jakością tras, świetną infrastrukturą i ogromną ilością różnorodnych stoków.

Karnet otwierający wszystkie bramki w dolinie przez 6 dni kosztuje od 140 do 180 euro, jednakże warto zainwestować w Dolomitisuperski, ponieważ za około 50 euro więcej otwierają się nam bramy raju z ponad 1200 kilometrami nartostrad.

Zobacz Val di Fassa w kamerze internetowej