Wielkie otwarcie sezonu zimowego w Polskich Dwóch Dolinach

Polskie Dwie Doliny znajdują się w Muszynie – Wierchomli. To właśnie tam odbędzie się oficjalna impreza rozpoczynająca sezon zimowy w Polsce. 

Wielkie otwarcie sezonu odbędzie się 7 grudnia dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo konkursów i atrakcji związanych ze sportami zimowymi.

Program obejmuje lekcje na stoku dla dzieci, pokazy freestyleowe, testy sprzętu oraz niespodziankę w postaci lodowej rzeźby narciarza.
Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 17:00, a wszyscy chętni mogą zjawić się na stoku Wierchomla I. Dodatkową promocją będzie 50% zniżka na karnety dla osób przebranych w strój Mikołaja (na szczęście czapka lub inny gadżet wystarczą).

Stacja narciarska w Muszynie należy do jednych z największych, i najszybciej rozwijających się  w Polsce, a to dzięki połączeniu wyciągami Wierchomli z Muszyną. To połączenie dało około 10 kilometrów tras, z których większość jest oświetlona.

W kompleksie znajduje się osiem orczyków i dwa wyciągi krzesełkowe. Ponadto infrastruktura przystosowana jest do pobytu rodzin z dziećmi, a liczne szkoły narciarskie i snowboardowe dają możliwość polepszania swoich umiejętności.

Nadchodzący sezon zapowiada też kilka nowości w Dwóch Dolinach. Pierwszą z nich jest oświetlenie na stoku Polanki, który należy do najbardziej popularnych. Dzięki niemu miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szusować do późnych godzin nocnych. To doskonale uzupełnia się z ‘nocnym karnetem’, który ma być wprowadzony do sprzedaży w tym roku. Skipass umożliwi jazdę do godziny 23:00.

Na stoku ‘Toczek’ powstał już system pomiaru czasu, dzięki czemu zaawansowani narciarze będą mogli sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności w slalomie gigancie.

Narciarze biegowi również powinni być zadowoleni z nowej, 8 kilometrowej trasy, a Ci, którzy dopiero chcą spróbować tego sportu bez problemu wypożyczą sprzęt w pobliskiej wypożyczalni.

Zapraszamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. poland.travel.pl