Opóźniona gondola w Szwajcarii

Zapowiadane połączenie szwajcarskich kurortów Arosa i Lenzerheide bardzo nowoczesną gondolą będzie opóźnione, ponieważ wyciąg rozpocznie pracę dopiero po 15 stycznia. Kiedy jednak ruszy, to stworzy największy kurort narciarski w Gryzonii.  

Ambitny plan zakładał, że pierwsi miłośnicy białego szaleństwa będą mogli przemieszczać się gondolą już w grudniu. Niestety względy techniczne nieco opóźniły inwestycję, która i tak powstała w ekstremalnie krótkim czasie.

Nowa gondola będzie mieć długość 1,7 kilometra, a jednorazowo przewozić będzie 150 osób. Co ciekawe różnica wzniesień na całej długości wynosić będzie niecałe 66 metrów, ponieważ kolejka ma za zadanie połączyć dwa równoległe ośrodki narciarskie na wysokości 2500 m n.p.m.

Najtrudniejszym etapem budowy było przetransportowanie ogromnych gondol po drodze liczącej ponad 360 bardzo ostrych zakrętów. Pierwsza z nich jest już na miejscu, a druga w najbliższych dniach ma przebyć drogę na szczyt.

Idea połączenia obu ośrodków ma już ponad 40 lat, jednakże dopiero teraz udało się wcielić ją w życie.

W połączonym ski regionie Gryzonii większość tras oznaczona będzie kolorem niebieskim. Miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń będą mogli szusować na 2,5 kilometrowej trasie wykorzystywanej w alpejskim Pucharze Świata.

 
Redakcja serwisu Escapador.pl