Laax - jeden z piękniejszych kurortów w Alpach

Ponad 60 km tras turystycznych jaki i około 60 km tras dla narciarzy biegowych. Odwiedzając ten przepiękny ośrodek w Alpach szwajcarskich możemy być pewni pogody oraz gęstego zaśnieżenia

Laax - ze szwajcarską precyzją

Wszystko chodzi tu jak w szwajcarskim zegarku. Tak, pokrótce można opisać resort Laax. Położony w szwajcarskich Alpach. Tutaj uda nam się wypocząć i zrelaksować, a także w pełnym tego słowa znaczeniu cieszyć się zimowym szaleństwem.

Laax to jedne z największych ośrodków narciarskich w Alpach, jest położony na przepięknym terenie Grabunden, na wysokości od 1100 m do 3018 m n. p. m. Ów kompleks narciarsko-turystyczny oferuje, aż 220 km tras narciarskich, a to jak na indywidualny ośrodek liczba całkiem spora. Obok tego amatorzy Laax ski mogą liczyć na rozrywkę wieczorowa porą w klimatycznych klubach, których jest ponad trzydzieści oraz dwudziestu restauracjach, gdzie serwowana jest wspaniała kuchnia regionalna na wysokim poziomie.

Obok wymienionych atrakcji resort Laax oferuje ponad 60 km tras turystycznych jaki i około 60 km tras dla narciarzy biegowych. Odwiedzając ten przepiękny ośrodek w Alpach szwajcarskich możemy być pewni pogody oraz gęstego zaśnieżenia przyjemną białą pokrywą, po której z łatwością poruszać się będzie narciarz o każdym stopniu wtajemniczenia.

Popularność Laax

Resort Laax jest znany od wielu lat, a swą wielkość opiera na szwajcarskiej precyzji i sposobie goszczenia turystów z wielu zakątków świata. Co roku ów ośrodek zachwyca nowymi rozwiązaniami i wspaniałymi promocjami cenowymi, choć nie jest to miejsce tanie i na każdą kieszeń.

Wspaniałe jest położenie Laax. Z Zurychu jedzie się tutaj 90 minut, a z Chur tylko 20. Tak bliska odległość do tych miejscowości jest wielkim plusem i atutem szwajcarskiego ośrodka.

Laax ski to przygoda narciarska dla każdego, a gospodarze zadbali o narciarza na każdy poziomie wtajemniczenia. Po pierwsze, są tu trasy dla wyczynowców, zawiłe i ekstremalne odcinki dla wtajemniczonych amatorów sportów ekstremalnych, którzy szukają kolejnych wyzwań. Po drugie, są tu także trasy o średnim stopniu trudności, gdzie doświadczony narciarz o rekreacyjnych zapędach da sobie radę. Po trzecie, Laax to miejsce, w którym możemy rozpocząć swą przygodę z narciarstwem. Każdy początkujący amator białego szaleństwa złapie tu bakcyla i zakocha się w sportach zimowych.