Nowości w Austriackim Vorarlbergu

Vorarlberg to jeden z krajów związkowych Austrii, w którym teoretycznie rozpoczęło się narciarstwo alpejskie. To właśnie tam mieszkają ludzie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, dzięki czemu każdego roku pojawiają się nowości dla turystów i sportowców. 

W tym roku absolutnym hitem jest połączenie Warth-Schröcken z Lech Zürs am Arlberg, co da dużo większą bazę noclegową, gastronomiczną i narciarską. Nowa kolejka pozwoli na szusowanie po ponad 190 kilometrach tras oraz da dostęp do 47 wyciągów.

Połączenie obu miejscowości zaowocuje także wyborem tras w zależności od nasłonecznienia, ponieważ stoki w obu kurortach skierowane są w różne strony świata. Żeby korzystać z nowej kolejki Auenfeldjet trzeba kupić karnet Ski Arlberg, ale zakup normalnego karnetu na tylko jeden ośrodek narciarski nie będzie stanowił problemu.

Dodatkową nowością programową jest wycieczka freeride’owa śladami księdza Müllera. To on w XIX wieku kupił specjalne narty do poruszania się pomiędzy dwiema alpejskimi parafiami, co okazało się nieoficjalnym początkiem freeride’u. Wycieczka trwa około 5 godzin, a jej uczestnicy przejdą przez dziewicze tereny pełne puchu i świetnej zabawy.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Vorarlbergu.

Redakcja serwisu Escapador.pl