Freeride?owe nowości firmy UVEX

Znana na całym świecie firma Uvex wypuściła w tym sezonie przebojowe gogle i kaski Core Range zaprojektowane przez specjalistów – najlepszych we freeride i freestyle. 

Ekipa stworzona przez Uvex miała zaprojektować kolekcję, która będzie łączyć funkcjonalność z walorami estetycznymi i designerskimi. W ciągu całego procesu twórczego prowadzone były testy mające potwierdzić wytrzymałość, jakość i komfort.
 


Nowe kaski i gogle można kupić w bardzo wielu opcjach kolorystycznych, wielkościach skorup oraz oprawek. Wzornictwo i barwy są bardzo przebojowe i wyzywające, a logo Uvex to gwarant bezpieczeństwa i użycia do produkcji najlepszej jakości materiałów.

Kask Hlmt 5 pro (fot) to bardzo mocna konstrukcja, stworzony w nowej technologii. Jest dostępny w 6 wariantach kolorystycznych, a te najbardziej krzykliwe upodobali sobie freestyleowcy.

Hlmt 5 pure różni się od pro przede wszystkim malowaniem. Ponadto posiada system umożliwiający dopasowanie kasku do każdej głowy oraz mnóstwo wlotów wentylacyjnych. System Natural Sound nie zakłóca dźwięków docierających do ridera z zewnątrz.

Nowe gogle to G.gl 9 (fot), które posiadają mnóstwo nowatorskich rozwiązań stworzonych w oparciu o najlepsze technologie. Gogle posiadają nieduży ekran LCD wewnątrz oprawki, na którym wyświetlają się informacje o prędkości, wysokości oraz długości stoku. O swoich poczynaniach można poinformować znajomych dzięki możliwości przesłania danych w sieci.

Kolejny model to G.gl 7 pure. Ich cechą charakterystyczną są krzykliwe kolory oraz rewelacyjne szkła chroniące w pełni oczy ridera przed promieniowaniem UV. Dodatkowa powłoka na szybach nie pozwoli im się zarysować.

G.gl 400 posiadają sferyczną szybę i oprawkę, której nie widać, dzięki czemu kąt widzenia jest dużo większy niż w klasycznych goglach.

Projekt Core Range to nie tylko sporty zimowe. Teamy zrzeszone pod tą nazwą skupiają sportowców, dla których nie ma barier nie do przekroczenia. Dzięki temu sprzęt produkowany ze współpracą z nimi jest doskonale dopasowany do wymogów sprofesjonalistów, a walory bezpieczeństwa gwarantuje wykonanie przez najlepsze firmy.

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. uvex.com