Pełnia sezonu w Tyrolu

Od października kurorty narciarskie w Tyrolu, jeden po drugim, ogłaszały huczne rozpoczęcie sezonu zimowego. Jak zwykle z pompą, imprezami i zawodami, które dodatkowo miały zachęcać zimowych turystów. Są jednak miejsca, w których wielkie otwarcie nastąpi już niebawem.

W Tyrolu przez cały czas można jeździć na lodowcu Hintertux w dolinie Zillertal. Na pozostałych lodowcach (Stubai, Pitztal, Kaunertal i Sölden) wielkie szusowanie rozpoczęło się we wrześniu.

Pierwszym listopadowym świętem będzie otwarcie tras w Obergurgl-Hochgurgl, gdzie od 14 do 16 listopada oraz pomiędzy 22 i 23 listopada odbędą się imprezy i koncerty rozpoczynające nowy sezon.

W innym kurorcie, co roku organizatorzy przykładają dużą uwagę do ‘Top of the mountain’, czyli ogromnej fety w Ischgl. To właśnie tam 28 listopada pierwsi narciarze i snowboardziści wyjadą na stoki, a 30 listopada gwiazdą wieczoru będzie zespół Nickelback.

W grudniu natomiast ruszy kurort St. Anton am Arlberg, którego motywem przewodnim będzie Country. To zimowe miasteczko w terminie 6 – 8 grudnia zamieni się w prawdziwy dziki zachód, w którym obowiązkowym strojem poza stokiem będą jeansy, kowbojki, kapelusze i koszule w kratę. Z tej okazji organizatorzy chcą udostępnić sportowcom mnóstwo sprzętów do testów.

Kilka dni później, bo od 13 do 15 grudnia impreza SkiOpening rozpocznie sezon w SkiJuwel Alpbach-Wildschönau. Ten region promować będą niskie ceny noclegów (109 euro) ze skipassem wliczonym w koszt pobytu!

Również 13 grudnia muzyka na żywo brzmieć będzie w Zillertal Arena i Gerlos, a dzień później w Mayrhofen. Do tego ostatniego w zeszłym roku przyjechało mnóstwo sportowców, którzy rywalizowali ze sobą w skialpiniźmie, kilarstwie górskim, paralotniarstwie oraz snowboardingu.

Najdłużej, bo do 30 grudnia sportowcy będą czekać na zjazdy w Olympic Region Seefeld .

Zapraszamy na stoki!

Redakcja serwisu Escapador.pl