Nowy rekord Polski w speed ski!

Jędrzej Dobrowolski podczas zawodów we francuskich Alpach w miejscowości Vest poprawił swój rekord Polski w speed ski osiągając prędkość 234,933 km/h.

Kolejny dzień zawodów w speed ski przyniósł nam nowy rekord Jędrzeja Dobrowolskiego, lecz nie wystarczyło to na osiągnięcie podium. Dobrowolski uplasował się dopiero na 9 miejscu. Najlepszy tego dnia był faworyt zawodów - Włoch Simone Origone, do którego należy rekord globu 251,4 km/h, który tym razem osiągnął maksymalną prędkość zjazdu 248 km/h.

Na profilu YouTube Jędrzeja Dobrowolskiego został opublikowany film ze zjazdu. Kliknij http://www.youtube.com/watch?v=q7lKDW42mA4.


Zmagania zawodników z ekstremalnymi prędkościami potrwają do piątku. Jędrzej Dobrowolski zapowiada, ze stać go na kolejne rekordy: 

"Stromość dech zapierała. Nachylenie stoku od 98 do 54 procent. Na pewnym odcinku prawie pion. Uczucie niesamowite. Nie da się tego wrażenia opisać nawet najbardziej wyszukanymi słowami (...)
Chciałbym zrobić kolejny ruch na drodze do przekroczenia prędkości 240 km/h. Uważam, że mam tu spore rezerwy. Ale do wszystkiego trzeba podchodzić spokojnie, rozsądnie."

Autor: Redakcja Escapador.pl
fot: jedrzejdobrowolski.pl - Wojciech Kaminski