Pierwsze informacje o WinterCamp 2014

W tym tygodniu ruszyły zapisy na WinterCamp 2014. Wszyscy, którzy chcą nauczyć się jak radzić sobie w górach zimową porą mogą wziąć w nim udział. 

WinterCamp na Turbaczu rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 2 lutego. Koszt uczestnictwa tym profesjonalnym szkoleniu wynosi 299 złotych w przypadku zapisania się przed końcem listopada oraz 349 złotych dla wszystkich, którzy zapiszą się w terminie 1 grudnia – 15 stycznia.
To w pełni profesjonalne, zimowe szkolenie jest bardzo oblegane, dlatego należy szybko podjąć decyzję o wpisaniu się na listę. Organizatorzy przewidzieli w tym roku udział dla  75 osób.

W programie znajduje się szkolenie lawinowe, na którym uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób powstają lawiny, jak poruszać się w sposób bezpieczny po zagrożonym terenie, w jaki sposób poszukiwać ludzi uwięzionych pod śniegiem oraz wielu innych, cennych umiejętności.

Kolejnym punktem jest szkolenie medyczne prowadzone przez ratowników GOPR. Podczas tego kursu każdy nauczy się w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej w górach, gdzie zewnętrzne służby mają ograniczone pole działania.

Dodatkowymi tematami poruszanymi na Turbaczu będą biwakowanie w terenie i poruszanie się po górskich, zasypanych śniegiem, oblodzonych szlakach. Każdemu turyście przydadzą się także informacje o tym, w jaki sposób przetrwać noc w jamie oraz jaki sprzęt zabrać ze sobą na górską, zimową wyprawę.

Ostatnim ważnym punktem programu jest szkolenie skiturowe, na którym profesjonaliści przedstawią skialpinizm w zestawieniu z innymi narciarskimi dyscyplinami oraz scharakteryzują dokładnie sprzęt potrzebny do uprawiania narciarstwa skiturowego. Oczywiście każdy uczestnik zostanie sprawdzony z praktycznych umiejętności w trudnym terenie.

Poza sztandarowymi punktami szkolenia odbędą się także gry terenowe, wieczory integracyjne, a każdy uczestnik otrzyma niespodzianki od sponsorów.

Organizatorzy kursu zapewnią kursantom noclegi w schronisku, miejsce na rozbicie namiotu, udział w 3 wybranych szkoleniach, sprzęt szkoleniowy i testowy, zaplecze sanitarne, ubezpieczenie NW, wrzątek, ognisko i kiełbaski, poranną kawę i niespodziankę do niej oraz pakiet promocyjny.

Każdy we własnym zakresie będzie musiał zapewnić sobie sprzęt biwakowy w zimowych warunkach oraz wyżywienie.

Zachęcamy do udziału w szkoleniu!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. outdoormagazyn.pl