Skitourowa kolekcja Atomic

Każdy szanujący się producent sprzętu narciarskiego posiada w swojej kolekcji narty i buty przeznaczone do skitouringu. Firma Atomic nie jest wyjątkiem i w tym sezonie wypuszcza nową serię. 

Narty i buty Waymaker przeznaczone są dla miłośników wypraw w niezbadane tereny. Nowa konstrukcja oraz innowacyjne materiały mają sprawić, że podejścia będą bardziej komfortowe, a zjazdy tak precyzyjne jak na wyratrakowanym stoku.

Elementem, którym chwali się Atomic są buty Tour 110 charakteryzujące się szeroką wkładką oraz wykonanym z włókna węglowego wzmocnieniem w tylnej części, co powoduje, że buty są lekkie, ale bardzo sztywne.

Inżynierowie firmy przemyśleli dokładnie, w jakich warunkach używa się butów skitourowych oraz znaleźli główne powody, dla których podchodzenie w nich jest niewygodne. To zaowocowało powstaniem systemu Free/Lock, który w trybie podchodzenia daje pełną swobodę ruchów. Po dotarciu do celu mankiet i but automatycznie się zablokują i usztywnią, co umożliwia precyzyjną jazdę w puchu.

Innym atutem są nakładki na podeszwy wykonane z gumy typu Skywalk. Ich zastosowanie ma zapobiegać ślizganiu na lodzie czy ubitym śniegu. Możliwość wymiany nakładek powoduje pełną kompatybilność ze wszystkimi wiązaniami.

Te wszystkie cechy sprawiają, że nowe Atomicki są dobrą i stosunkowo tanią opcją dla miłośników zimowych, górskich podbojów.
 


W nowej kolekcji znalazły się też dwa modele nart – Drifter i Aspect. Ten drugi jest typową, skitourową konstrukcją, która będzie sprawiać jednakową przyjemność podczas podchodzenia jak i zjeżdżania. Drifer’y natomiast są bardzo lekkie, posiadają drewniany rdzeń i system Step Down chroniący krawędzie przed uszkodzeniami. Ponad to te narty są szersze, co ma duży wpływ na jazdę po sypkim i głębokim śniegu.

Poza innowacyjnym sprzętem Atomic wypuścił także akcesoria freerideowe takie jak lekkie plecaki z trokami do przenoszenia nart oraz gogle i kaski, które nie ograniczają pola widzenia w czasie jazdy.
 
Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. snowalps.com