Gdzie jest zima? W Białce!

O braku zimy w Polsce można by napisać co najmniej małą książkę, a o jej sporadycznych atakach małe opowiadania. Jest jednak miejsce, w którym warunki pozwalają na dobrą zabawę - to Białka Tatrzańska. 

Pogoda w Białce jest bajeczna – plusowa temperatura, zero wiatru i mnóstwo słońca. Ideałem byłby mały minus, ale nawet w tych warunkach działają wyciągi na Kotelnicy, Bani i Kaniówce.

Sprawcą takiego stanu rzeczy jest rewelacyjna infrastruktura umożliwiająca skuteczne, sztuczne naśnieżanie. W poprzednich sezonach ta technologia przedłużała sezon narciarski, teraz powoduje, że on w ogóle jest.

Stoki przy Hotelu Bania są chyba jedynymi, na których widać szczęśliwych sportowców. Sam Hotel nie narzeka na brak gości, ponieważ to jest to jedno z niewielu miejsc w Polsce, które może pochwalić się nawet dobrymi (jak na tą pogodę) warunkami narciarskimi. Pokrywa śniegowa na stokach ma ponad 80 cm grubości, a to w zupełności wystarcza do całodniowego szusowania.

Poza stokami w Białce Tatrzańskiej znajduję się SPA, termy oraz przepiękne widoki. Miłośnicy turystyki w wolnych chwilach mogą spacerować po górach albo relaksować się w hotelowych basenach. Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych, czyli działających torów saneczkowych.

Zapraszamy do Białki!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. hotelbania.pl