Ekstremalne zawody na nartach - prędkość ponad 220 km/h

W miejscowości Vars w francuskich alpach odbywają się zawody Speed Master. Jest to impreza speedski, zbierająca najszybszych narciarzy świata. Wśród nich znajduje się nasz reprezentant - Jędrzej Dobrowolski, aktualny rekordzista polski. W drugim dniu imprezy zajął piąte miejsce z wynikiem 221,256 km/h  (rekord życiowy to 230,19 km/h). Tym samym poprawił wynik z pierwszego dnia imprezy o przeszło 5 km/h.

Wynik dnia osiągnął rekordzista świata, Simone Origone zdjeżdżając z prędkością 232,408 km/h.

Zobacz wtorkowy zjazd opublikowany na profilu YouTube Jędrzeja Dobrowolskiego Na dzień dzisiejszy przewidziano dwa przejazdy, w tym przejazd który dał naszemu reprezentantowi rekord Polski. Co mówi Jędrzej Dobrowolski na ten temat dzisiejszych zmagań:

Myślę, że czekają nas zawrotne prędkości. W 1997 roku z tej wysokości, na tej trasie, rekord świata wynikiem 243 km/h ustanowił Francuz Philippe Billy. Tym razem zapewne będzie dużo szybciej. Ja podchodzę do tego spokojnie. Duże prędkości wydaje mi się, że mam już oswojone, choć z samego wierzchołka jeszcze nigdy nie próbowałem. Ale po to tu przyjechałem, żeby zmierzyć się z tą górą.


Autor: Redakcja Escapador.pl
fot: jedrzejdobrowolski.pl - Wojciech Kaminski