Nowoczesne zmiany w Val Thorens

Val Thorens powstał w 1971 roku z inicjatywy wizjonerów, którzy chcieli stworzyć najwyżej położony kurort w Europie. Pomimo trudności udało się zbudować całą infrastrukturę na wysokości 2300 m n.p.m., która przez lata była ulepszana i poprawiana. W tym sezonie pojawią się kolejne technologiczne nowości. 

Sezon 2013/2014 rozpocznie się w Val Thorens 23 listopada i potrwa aż do maja. W tym czasie zarówno snowboardziści jak i narciarze będą mogli korzystać z kamer GoPro na stoku, oraz tych samych kamer umieszczonych na dronach (niedużych helikopterach sterowanych z ziemi).
Taki postęp technologiczny gwarantuje profesjonalne nagrania z przejazdów, które są przydatne zarówno profesjonalistom jak i amatorom białego szaleństwa.  

Koszt wypożyczenia zestawu kamery GoPro wynosić będzie 35 euro za cały dzień oraz 72 euro za tydzień. Opcja filmowania z powietrza za pomocą dronu będzie droższa. Za 10 minutową sesję trzeba będzie zapłacić 50 euro, ale w cenie jest retusz i edycja nagranego materiału.

Inna nowość w Val Thorens zostanie uruchomiona ku uciesze wszystkich klientów, na których bardzo zależy administratorom tego kurortu. Od lat starają się oni, żeby zapewnić gościom najwyższą jakość usług, a w tym roku zmobilizowali się i zjednoczyli wyciągi, parkingi, centra sportowe i szkółki narciarskie. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie informacji o wszystkich miejscach dostępnych w Val Thorens w jednym miejscu.

Administratorzy uruchomili także internetową platformę, na której można wymieniać się informacjami i opiniami dotyczącymi regionu. Ponadto na stronie kurortu można zapoznać się z projektami czy modułami mającymi ułatwiać wypoczynek. Wszystkie te informacje dostępne będą także na specjalnych ekranach, które postawione zostaną w 20 miejscach w całym ośrodku, dzięki czemu w każdej chwili będzie można sprawdzić jaka jest ilość osób na stoku albo czy są jeszcze wolne miejsca parkingowe.

Na pewno przydatne dla narciarzy i snowboardzistów będzie WiFi, które już działa przy 18 wyciągach. Ponadto w samym centrum kurortu powstała strefa WiFi, na której za darmo można będzie korzystać z internetu. Dodatkowo na stronach Val Thorens można pobrać aplikację ułatwiającą poszukiwanie informacji o tym regionie.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty Val Thorens!

Redakcja serwisu Escapador.pl