Soelden

Soelden to jeden z największych kurortów narciarskich w Austrii, ma do zaoferowania ponad 150 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności.

Raj dla narciarzy – Soelden

Soelden to jeden z największych kurortów narciarskich w Austrii, ma do zaoferowania ponad 150 km tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Trasy dzielą się na poziomy, zaczynając od podstawowego i początkującego, a kończąc na zaawansowanym.

Owe trasy umiejscowione są w trzech rejonach Soelden, zaczynając od Galisachkogl poprzez Hochsolden, kończąc na dwóch lodowcach, Tiefenbach i Rettenbach, która raczej są przeznaczone dla tych miłośników sportów zimowych, którzy posiadają już wyższy poziom wtajemniczenia i potrafią poradzić sobie ze stromymi i zawiłymi trasami.

W Soelden, dobra atmosfera udziela się, gdy z lodowców obserwujemy najwyższy szczyt Tyrolu o nazwie Wildspize i gdy pokonujemy fascynujący tunel o długości 165m, łączący wymienione wcześniej lodowce. W Soelden pogoda jest umiarkowana, nie musimy się obawiać wielkich zawirowań i niedogodności, ale bądźmy przygotowani na każdą ewentualność.

Soelden narty dla początkujących

Wyżej zostały wymienione trasy dla zaawansowanych Riderów i amatorów jazdy na nartach z dużym a minimum średnim doświadczeniem. Jednak ów Austriacki kurort przygotowany jest na przyjazd początkujących turystów, którzy chcieliby w sposób łagodny i bez większych kontuzji rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem.

Dlatego właśnie, w Soelden są trasy, na Hochsolden, gdzie początkujący narciarze dojeżdżają gondolami. Ważnym i ułatwiającym życie turysty aspektem jest ten, iż wszystkie trasy są połączone ze sobą kompleksem wyciągów, który w czasie jednej godziny potrafi obsłużyć ponad 65 000 osób. To imponujący wynik i jeden z większych wyciągów w Europie.

Soelden wieczorami

Po wspaniałych doświadczeniach narciarskich przychodzi czas na relaks i udanie się na odnowę biologiczną. Turyści i sportowcy mogą korzystać z tak zwanej Fraizeit Arena, która oferuje swoim gościom przebywającym w Soelden na urlopie, dodatkowe atrakcje i usługi z zakresu relaksujących kąpieli ziołowych, basenów dla dorosłych i dla dzieci, sauny, salon masażu czy kręgielni oraz strzelnice. Relaks gwarantowany a świadczone usługi są na jak najwyższym poziomie i w pełni profesjonalne.

To nie wszytko jadąc kilkanaście kilometrów poza Soelden natrafiamy na kompleks termalny, gdzie możemy cieszyć się do woli z basenów termalnych znajdujących się w pomieszczeniu lub na zewnątrz.