Mayrhofen

W Mayrhofen możemy jeździć cały rok. Jak to możliwe? Niedaleko tej austriackiej miejscowości leży lodowiec Hintertux, gdzie białym szaleństwem można się cieszyć przez pełne dwanaście miesięcy w roku.

Cały rok w Mayrhofen

W Mayrhofen możemy jeździć cały rok. Jak to możliwe? Niedaleko tej austriackiej miejscowości leży lodowiec Hintertux, gdzie białym szaleństwem można cieszyć się przez pełne dwanaście miesięcy w roku. To jedna z największych przyczyn popularności Mayrhofen zillertal, wyobraźmy sobie połączenie upalnego lata z jazdą na nartach lub snowboardzie, istne szaleństwo, a jednak możliwe i na wyciągnięcie ręki.

Cały kompleks jest obsługiwany przez tak zwany Mayrhofen skipass, a owe skipassy to nic innego jak karnety pozwalające, płynnie i bez problemów, korzystać ze wszystkich atrakcji tyrolskiego kurortu.
A jest ich wiele, począwszy od dwóch gór zjazdowych Ahorn i Penken przez bliskość stolicy Tyrolu, Innsbrucka, po najlepsze ośrodki sportowe dla amatorów białego szaleństwa.

Skipass Mayrhofen – to się opłaca

Mayrhofen skipass to rzecz skonstruowana wprost wyśmienicie, gdyby nie istniała taka dogodność, turystyka w dolinie Zillertal nie rozwijałaby się tak dobrze i płynnie. Dzięki wykupionemu karnetowi możemy korzystać z atrakcji owego regionu, nie tracąc czasu na kupowanie biletów wstępu. Każdy dzień urlopu wypełniony jest aktywnością i relaksem bez zbędnej irytacji towarzyszącej staniu w kolejce po bilet i przechodzeniu przez setki bramek z kontrolerami biletów, jak ma to miejsce w kurortach bez skipassów.

Mayrhofen Zillertal, to 150 km stoków z trasami o różnych stopniach trudności i nie jest to tylko mydlenie oczy, ale fakt, każdy, niezależnie od umiejętności znajdzie tu trasę dla siebie. Poza tym, posiadając Mayrhofen skipass, możemy korzystać z ponad 50 wyciągów, które wynoszą nas na wysokości do 2500 m n. p m. gdzie pokrywa śnieżna jest pewna.

Mayrhofen - Coś dla ekstremalnych

Dla ludzi szukających mocnych wrażeń i tych z dużym doświadczeniem, Mayrhofen Zillertal oferuje najostrzejszy zjazd narciarski Austrii o nazwie Harakiri. To 78 stopni pochylenia i wyzwanie dla najlepszych narciarzy i snowboardzistów. Dla amatorów freeskiing, warty polecenia jest Vans Penken Park Mayrhofen, gdzie można podziwiać ewolucje łamiące prawa grawitacji.