Wyciągi w Szczyrku już działają!

Miłośnicy sportów zimowych mogą już przyjeżdżać do Szczyrku, gdzie po obfitych opadach śniegu ruszyły pierwsze wyciągi.

W chwili obecnej w Szczyrku panują dobre warunki narciarskie. Na Biały Krzyż codziennie przybywają narciarze i snowboardziści, żeby oddać się swojemu ulubionemu zajęciu. Śniegu jest na tyle dużo, że GOPR ostrzega o możliwości schodzenia lawin na szlakach.

Najwięcej śniegu jest na Przełęczy Salmopolskiej i Białym Krzyżu, gdzie kilka dni temu rozpoczął się sezon narciarski, niestety na razie tylko na 1 trasie. Administratorzy zapewniają jednak, że armatki pracują na pełnych obrotach, żeby można było otworzyć kolejne trasy. Zagrożeniem dla świeżego puchu jest zapowiadane w najbliższych dniach ocieplenie.

Jeżeli jednak słońce nie będzie zbyt mocno operować to prawdopodobnie już 6 grudnia zostaną otwarte kolejne wyciągi, a 10 dni później oficjalnie ruszy nowoczesna, czteroosobowa kanapa z Jaworzyny na Skrzyczne.

Śnieg pojawił się nie tylko w Szczyrku. Na Kasprowym Wierchu w Zakopanem pokrywa śnieżna rośnie i ma już około 50 centymetrów. Tutaj również pojawił się alarm TOPR, który ogłosił drugi stopień zagrożenia lawinowego. Nierównomierna pokrywa śniegowa, która obecnie występuje na szlakach była przyczyną wielu groźnych wypadków w poprzednich latach.

Narciarzy i snowboardzistów zapraszamy na stoki w Szczyrku, a turystów prosimy o rozwagę!

Redakcja serwisu Escapador.pl 

fot. szczyrk-online.pl