Nasi południowi sąsiedzi inwestują w trasy

Na Słowacji trwa modernizacja infrastruktury, podczas gdy w Czechach tworzone są nowe trasy zjazdowe. W zbliżającym się sezonie powstanie tam aż 15 kilometrów zupełnie nowych stoków. 

Z nowości będzie można korzystać w Czeskim Szpindlu, a konkretnie w ośrodku narciarskim Szpindlerowy Młyn. Od lata operator tego ośrodka zainwestował ponad 4 miliony euro w rozbudowę tras. Głównym celem było poszerzenie i znaczne powiększenie stoków oznaczonych kolorem czerwonym i czarnym znajdujących się na Medvedinie. Tym sposobem w Szpindlu powstanie jedna z najszerszych tras w Czechach. Ponadto w tym popularnym, czeskim ośrodku powstaną bary apres-ski i nowe restauracje, z których podziwiać będzie można rewelacyjne widoki.

W tym roku działać będzie dalej Slovakia Super Skipass, który uprawnia do jazdy nie tylko w Szpindlerowym młynie, ale także w największych ośrodkach narciarskich na Słowacji.

Więcej tras powstanie także w Koutach w Górach Orlickich. Do tej pory był to ośrodek uznawany za jeden z najnowocześniejszych w Czechach, a teraz będzie miał jeszcze nową, niebieską trasę dla początkujących. Długość nowego stoku przekroczy 3 kilometry, a przewyższenie wyniesie 520 metrów co sprawi, że będzie to najdłuższa trasa zjazdowa na Morawach. Sportowców na górę wywozić będzie nowoczesny wyciąg kanapowy nie sprawiający trudności podczas wchodzenia i schodzenia.

Dodatkowo w Koutach została poszerzona trasa Hrebenovka, a administratorzy wyznaczyli nowe freerideowe stoki.

Również w Plesivcu dużo się dzieje, chociaż ta nazwa do tej pory nie powinna zbyt wiele mówić miłośnikom białego szaleństwa. Dlaczego? Ponieważ dopiero w tym roku stanie tam zupełnie nowa stacja narciarska posiadająca 12 kilometrów tras, z których aż 9 kilometrów będzie dodatkowo doświetlonych co umożliwi jazdę po zmroku. Nowoczesny system dośnieżania będzie gwarantem śniegu, a kanapa 4 osobowa, orczyki i wyciągi dywanowe zapewnią doskonałą przepustowość. W ośrodku znajdą się także wypożyczalnie sprzętu, serwisy, bary i szkółki narciarskie.

Zapraszamy do Czech!

Redakcja serwisu Escapador.pl