Nowa kolejka na popularnej Sellaronda

We włoskim Val Gardena powstała nowa kolejka linowa Dantercepies, dzięki której wszyscy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli szybko przemieścić się z Wolkenstein przez masyw Sella. 

Nowoczesna kolejka już działa i idealnie wtapia się w panoramę dolomitów, a to dzięki zastosowaniu w niej ekologicznych materiałów. Teraz droga do Passo Gardena jest niezwykle wygodna i bardzo szybka. Modernizacja kolejki była konieczna, ponieważ trasa Sellaronda należy do najbardziej obleganych miejsc w sezonie zimowym.

Wraz z kolejką odnowiona została cała infrastruktura kurortu Val Gardena, co dało przepustowość trzech tysięcy osób na godzinę. Jest to wynik większej szybkości wyciągu, wygody i braku konieczności na oczekiwanie w bramkach na wejście.

Podróż tą nowoczesną kolejką będzie obfitować w przepiękne widoki na Dolomity wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kabiny, w których przewożeni są sportowcy mają ogromne, panoramiczne okna, przez które niemal cały czas można patrzyć na góry.

Na uznanie zasługuje wykonanie samej kolejki, która wygląda jakby była stworzona z gór, w których się znajduje. Drewno i specjalny beton nadają jej niepowtarzalny charakter.

We Włoszech dokonywane były także inne zmiany mające poprawić komfort szusowania takie jak poszerzenia tras w niektórych miejscach, dzięki czemu znacznie zmniejszy się tłok na stokach.

Zachęcamy do odwiedzania Val Gardena w tym sezonie!
 

Redakcja serwisu Escapador.pl