Solden - jeden z największych kurortów Austrii!

Solden to jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii! Mnóstwo tras zjazdowych, doskonałe warunki i cała gama atrakcji - to tylko niektóre cechy tego miejsca!

Solden to największy teren zjazdowy należący do narciarskich terenów Austrii - Ötztal Arena, składający się z trzech dużych części: Gaislachkogl (3 058 m n.p.m.), Hochsölden (2 090 m n.p.m.), oraz lodowców Tiefenbach (2 796 m n.p.m.) i Rettenbach (2 684 m n.p.m.). Jest to miejsce dla wymagających narciarzy i turystów.


Solden oferuje znakomicie przygotowane stoki, ponad 150 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Do tego bogatą, nowoczesną i wydajną infrastrukturę oraz atrakcje poza stokiem takie jak park wodny, kąpiele termalne, dużą ilość barów, dyskotek oraz restauracji otwartych do późnych godzin nocnych. Dodatkowym atutem jest piękna panorama górska roztaczająca się ze wszystkich tras narciarskich.

Gratką dla narciarzy będą trzy szczyty wysokie na 3000 m n.p.m. połączone wyciągami narciarskimi. Do tego platformy widokowe umiejscowione przy każdej górnej stacji, które pozwalają na chwile relaksu i odpoczynku w otoczeniu pięknych krajobrazów Alp. Ciekawostką tej miejscowości jest tunel w skale o długości 165 m, łączący dwa lodowce oraz trasa „33”czyli wydrążona w lodzie droga powrotna.


Na doświadczonych i średnio zaawansowanych narciarzy czekają trasy na lodowcach. Najostrzejszy stok znajduje się w dolnej części lodowca Rettenbach. Poza nim przeważają trasy średnie i trudne. Dostępne tam są 3 gondole, 2 wyciągi krzesełkowe i 5 bardzo długich orczyków. Duży wybór pozostawia także ilość tras zjazdowych: 22 km tras niebieskich, 8km tras czerwonych i 6 km tras czarnych. Dla początkujących narciarzy przygotowane są trasy na Hochsölden, wytyczone na zboczach w pobliżu Giggijoch. Można się tam dostać za pomocą kolejki linowej startującej z centrum miejscowości. Trasy niebieskie i czerwone obsługiwane są przez wiele wyciągów krzesełkowych, najwyższy z nich dociera na wysokość 2727m.

Wszystkie trzy rejony: Gaislachkogel, Hochsolden, lodowce Tiefenbach i Rettenbach połączone są ze sobą siecią wyciągów krzesełkowych i gondolą oraz objęte jednym skipassem. Wielką atrakcją tego rejonu jest Big 3 czyli trzy wielkie trasy widokowe Gaislachkogl, Tiefenbachkogl i Schwarze Schneid, urządzone na jednej przełęczy i dwóch wierzchołkach w bliskim sąsiedztwie tras narciarskich. Panorama roztaczająca się z tego miejsca należy do najpiękniejszych w całych austriackich Alpach.

Solden posiada również bardzo bogatą ofertę apres ski, zarówno w ciągu dnia na stoku jak i nocą w dolinie. Oprócz imprez klubowych odbywających się przez cały sezon, można wybierać miedzy tradycyjnymi, górskimi chatami, restauracjami, salonami odnowy biologicznej, do których należy koniecznie zaliczyć centrum rekreacyjne Freizeit Arena, oferujące swoim gościom m.in. kąpiele ziołowe, parowe, perełkowe, inhalacje, saunę, masaże, baseny (w tym również zjeżdżalnie i basen dla dzieci), fitness, strzelnicę, kręgielnię.

Solden to jeden z ciekawszych i najbardziej znanych kurortów austriackich. Jest prawdziwym rajem dla pasjonatów narciarstwa, którzy chcą aktywnie spędzić swój urlop zimowy. To dobra lokalizacja dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy doskonale odnajdą się akurat w tym regionie.