Longboardowe zawody w kwietniu

Są takie zawody, które stają się kultowe od pierwszej edycji oraz takie, które muszą sobie na to miano zasłużyć. Longboard Classic szedł tą drugą drogą, aby po 15 latach stać się wręcz legendarną, międzynarodową imprezą. 

Te zawody, które w niczym nie przypominają typowej, snowboardowej rywalizacji odbędą się w Stuben am Arlberg w kwietniu. Na pewno przybędzie tam wielu wybitnych Riderów, z którymi każdy będzie mógł rywalizować. Wśród profesjonalistów znajdzie się żywa legenda lat siedemdziesiątych – Chuck Barfoot oraz jego kompan Tom Simsem. To oni są fundamentem snowboardingu razem z Burtonem i Milovitchem.

Inauguracyjny wyścig ruszy z góry Albony, a zawodnicy podzieleni będą na kategorie LBC Masters, Old School i No School. Oczywiście priorytetem tej imprezy jest doskonała zabawa, a nie walka do upadłego. To właśnie czyni z Longboard Classik wydarzenie wyjątkowe, kultowe i jednączące snowboardowe środowisko.

Cały event rozpocznie się dzień przed zawodami w barze Mondschein, gdzie na pewno nie zabraknie dobrej muzyki i górskiego klimatu. Natomiast po zawodach zaprezentowane zostaną filmy dokumentujące prawdziwą historię snowboardingu. Po tych chwilach wzruszeń znów zacznie grać muzyka, której na pewno nikt nie wyłączy do białego rana.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnym profilu LBC w portalu facebook.

Zapraszamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. longboardclassic.com