Zima wróciła do Polski!

Na początku tygodnia zapanowała wielka radość wśród dzieci, bo zaczęły się upragnione ferie. Niestety ich początek nie był najlepszy ze względu na dający się we znaki brak śniegu. Teraz sytuacja się zmienia i kolejne ośrodki narciarskie ruszają ku uciesze nie tylko najmłodszych. 

W Białce Tatrzańskiej można śmiało szusować na Kotelnicy, a Zakopane zaprasza na Nosal, Gubałówkę,  Kasprowy Wierch i Szymoszkową. Działają także HARENDA, Małe Ciche, Witów Ski i Rusin Ski. Na Jaworzynie Krynickiej można korzystać ze wszystkich wyciągów, podobnie jest w Chabówce.

Niedaleko Szczwnicy i Krościenka leży nieduży Czorsztyn, a zaraz obok niego znajduje się doskonały ośrodek w Kluszkowcach – również tam można zapiąć wiązania i jeździć przez cały dzień. Kawałek dalej, w Nowym Targu ruszyły wyciągi na Zadziale oraz szczawnickiej Palenicy.

W Stroniu Śląskim w końcu rozpoczęła się zima, a na Czarnej Górze można spotkać wielu sportowców. Podobnie jest na Śnieżce w Karpaczu i w Spytkowicach. Ośrodek Dwie Doliny w Muszynie Wierchomla dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania jakoś przetrwał najcięższy okres, więc teraz jest tam tylko lepiej.

Na zachodzie Polski do szusowania zachęca ośrodek w Śnieżce oraz w Centrum Rekreacji i Sportu ‘Kolorowa’ w Karpaczu.  

Swobodnie można wybrać się na stok również do Siepraw Ski, Ustrzyk Dolnych, Rąblowa i na słynny Zieleniec.

Śnieg zaszczycił swoją obecnością także stoki w Roztoczu – Batorz i Jacnię, Chrzanowie u Rzetelskiego, Niedzicy na Polanie Sosny, Białym Dunajcu u Steni oraz na Azotach.

Dziś od rana wystartował także stok na Czarnym Groniu w Rzykach – Praciakach.

Powoli budzą się do życia także ośrodki w Wiśle, a dzięki ciągłemu naśnieżaniu szusowanie tam powinno być możliwe już jutro.

Zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw zimy, póki jest!

Redakcja serwisu Escapador.pl