Mega karnet w Polsce

W Polsce jest już dostępny MultiPASS, czyli karnet narciarski pozwalający na jazdę w 53 ośrodkach w całym kraju. Ta idea przybliża nasz kraj do zachodu, w którym takie karnety są na porządku dziennym. 

Współcześni pasjonaci sportów zimowych chcą, żeby wszystkie działania związane z kupnem karnetu były proste, nie wymagały poświęcania im czasu no i nie były zbyt drogie. Taki właśnie jest MultiPASS – można go kupić w internecie, bez zbędnych formalności za rozsądną kwotę. Użycie nie różni się niczym od typowego skipassu.

Na początku ten Mega Karnet obejmie 53 ośrodki narciarskie w Polsce, ale w przyszłości ma być ich znacznie więcej (w sumie, w Polsce jest ponad 250 ośrodków).

Pomysłodawcy karnetu wiedzą, że łączenie się ośrodków to jedyna droga do sukcesu, jakim jest duża ilość narciarzy na stokach. Pojedyncze centra narciarskie z małym skipassem za niedługo przestaną mieć rację bytu. Ponad to takie multikarnety przyciągną turystów z zagranicy, którzy będą mogli wówczas ocenić polską infrastrukturę narciarską.

Działanie karnetu jest proste – należy ją odbić jak normalną kartę przy bramkach. Od tego momentu z konta zostanie odliczona kwota za cały dzień jazdy, czyli 7 godzin.

Na początku zostało wypuszczonych tylko 200 kart na 5 dni. Ich cena wynosiła 300 złotych. Oczywiście po wykorzystaniu wszystkich środków z karty można ją ponownie doładować na stronie e-skipass.pl lub za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne. W jednym i drugim miejscu można sprawdzić też warunki na stokach, pogodę, grubość pokrywy śniegowej oraz podejrzeć obraz z kamerek internetowych.

W styczniu udostępnionych zostanie kolejnych 1000 skipassów. Będzie je można kupić na stronie e-skipass.pl lub przez aplikacjęSKIraport.pl.

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. e-skipass.pl