GoPass ? Słowacy podążają z duchem czasu

Za naszą południową granicą dużo się dzieje w kwestiach zimowego wypoczynku. Tym razem Słowacy zaskakują nas rewolucyjnym skipassem, który będzie można kupić w internecie bez konieczności stania w kolejkach, z opcją doładowań za pośrednictwem sieci. 

Nowy karnet obejmować będzie stoki, które należą do Tatry Mountain Resorts. Skipass będzie wyglądał jak zwykła, spersonalizowana karta chipowa, którą będzie można doładować w internecie. Po raz pierwszy pojawi się więc możliwość ubrania sprzętu na nogi i ruszenia na stok z pominięciem czekania w kolejce do kasy.

Dużym plusem indywidualnej karty są także informacje, z którymi można zapoznać się na stronie www.gopass.sk. Otóż dzięki karcie będzie można zobaczyć wykres swojej aktywności na stoku z uwzględnieniem liczby przejechanych kilometrów.

Na podanej stronie będzie można kupić także karnet Slovakia Super Skipas, który pozwala na szusowanie w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy, Szczyrbskim Jeziorze, Starym Smokowcu, Rużemberoku, Pasku Donobaly, na Wielkiej Raczy i Vratnej. To daje dostęp do 122 kilometrów tras narciarskich i snowboardowych oraz około 100 wyciągów.

GoPass jest atrakcyjny również ze względu na swoją cenę, która będzie niższa o średnio 2 euro od normalnych karnetów kupowanych w kasach. Ponad to przy zakupie karnetów jednodniowych od czwartego dnia cena spadnie o kolejnych kilka euro, a po siódmym dniu kumulacja wynosić będzie ponad 10 euro za każdy dzień.

Sposób na otrzymanie karty GoPass jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie gopass.sk i dokonać płatności. Kupując kartę należy także wiedzieć o tym, że działa ona w systemie lojalnościowym, w którym obowiązują zniżki dla jej posiadaczy. Tym sposobem tańsze stają się wejściówki na baseny, sprzęt w wypożyczalniach, usługi w punktach gastronomicznych czy wizyty w Aquaparkach.

Karnety są w sprzedaży od 4 listopada. Gratulujemy Słowakom pomysłów i czekamy na podobne inwestycje w Polsce.

Redakcja serwisu Escapador.pl