Alpine Snowboard Team czeka na zimę, a Ty?

Po wakacjach zostały tylko wspomnienia i wszyscy zdążyli już wrócić do swoich obowiązków. Teraz rozpoczęło się nowe odliczanie – do pierwszego śniegu. Dla wszystkich miłośników białego szaleństwa to bardzo istotne. Zawodnicy Alpine Snowboard Team bez wątpienia się do nich zaliczają. 

W Polsce idealne warunki do jazdy na desce panują dopiero w okolicach grudnia, jednakże członkowie Teamu już powoli rozpoczęli przygotowania do sezonu i w październiku wyruszą trenować na europejskie stoki. Najpierw jednak trzeba poprawić kondycje.

Do Teamu należą Natalia Ficek, Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski, Karolina Sztokfisz, Tomasz Kowalczyk i Andrzej Gąsienica-Daniel. Wszyscy oni aktywnie uprawiają snowboard alpejski, a żeby wrócić do treningów na stoku musieli najpierw poprawić kondycję, dynamikę i siłę.

Głównymi dziedzinami snowboardu alpejskiego są slalom gigant oraz slalom równoległy. Żeby nie wyjść z wprawy Team trenuje regularnie, dzięki czemu może poszczycić się udziałem w zawodach na całym świecie. Niektórzy członkowie grupy starają się o zakwalifikowanie do Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.

Całoroczny trening to jedno, a przygotowania do sezonu to zupełnie inna sprawa. Te drugie zaczynają się w maju i stopniowo stają się coraz bardziej wymagające. Ich częścią są treningi rowerowe i przejazdy nawet 120 kilometrów w ciągu dnia, marszobiegi w górach oraz wizyty na pływalni.

Ekipa wzięła udział w 18 Rajdzie wokół Tatr, żeby sprawdzić swoją formę. Trasa rajdu miała 210 kilometrów, a jej pokonanie zajęło chłopakom 7 godzin i 45 minut.

Doskonałym uzupełnieniem treningów był slackline i inne sprawnościowe ćwiczenia takie jak żonglowanie, chodzenie po drabinkach i salomy. W następnej kolejności przyjdzie czas na ćwiczenie siły, dynamiki i skoczności.

Życzymy całemu Teamowi i każdemu z osobna dużo sukcesów!

Redakcja serwisu Escapador.pl
 
Fot. astpoland.com