Zima w St. Anton am Arlberg ? będzie się działo

Sezon w St. Anton am Arlberg zostanie otwarty w typowy, Austriacki sposób, czyli z wielką pompą. Na imprezie wystąpią gwiazdy muzyki, a miłośnicy białego szaleństwa będą mieć możliwość testowania sprzętu narciarskiego. 

Niepowtarzalne położenie tego kurortu daje ponad 340 kilometrów przygotowanych tras zjazdowych oraz prawie 200 kilometrów stoków dla freerideowców. Ponadto w tym sezonie ma rozpocząć się współpraca z amerykańskim Vail Resorts, której owocem będą zupełnie nowe atrakcje takie jak impreza w stylu country czy New Orleans meets Snow.

Wspomniany wyżej event ‘Country & Snow’ otwierać będzie cykl imprez w St. Anton. Wydarzenie rozpocznie się 6 grudnia i potrwa 3 dni. W tym czasie goście będą mieć udostępniony sprzęt narciarski i snowboardowy do testowania, a po zabawach na stoku obowiązywać będą koszule, jeansy i kowbojski styl. Podczas wieczornych koncertów na scenie pojawią gwiazdy country, które rozgrzeją tyrolską publiczność.

Nieco później, bo dopiero 10 kwietnia 2014, w Tyrolu rozpocznie się ‘New Orleans meets Snow’, czyli 3 dniowa, nowoorleańska feta. Na licznych koncertach usłyszeć będzie można soul, blues, Dixie, gospel, funk oraz R’n’B grane przez gwiazdy z całego świata. Organizatorzy liczą na tańce do białego rana na ulicach, stokach i tarasach widokowych.

Dzień przed otwarciem sezonu w St. Anton będzie miało miejsce tradycyjne wydarzenie, podczas którego młodzieńcy poprzebierani w koszmarne kostiumy towarzyszyć będą Św. Mikołajowi w pochodzie po ulicach Krampalar.

W połowie grudnia natomiast miłośnicy muzyki wczują się w hity nadchodzącego sezonu podczas ‘RTL2 Après-Ski Hits’. Co roku w Mooserwirt prezentowane są utwory, które potem długo goszczą na listach przebojów.

Inną imprezą, na którą co roku przybywają rzesze fanów jest ‘Schneetreiben – Driving Snow’. W tym roku to właśnie St. Anton am Arlberg jest jednym z głównych gospodarzy tego wydarzenia, w ramach którego 30 grudnia odbędzie się wielki pokaz jazdy na nartach oraz przedstawiona zostanie historia narciarstwa. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

 Nieco bardziej szalone widowisko, pełne adrenaliny i sportów ekstremalnych rozpocznie się 4 grudnia. Wówczas w Arlberg pojawią się czołowi siatkarze z najlepszych drużyn na świecie, żeby rywalizować ze sobą na wysokości ponad 2 tysięcy m n.p.m.

Koniec sezonu 19 kwietnia zapowiada się równie interesująca, a to za sprawą ‘Downhill-Thrill’. Zawody ‘The White Thrill’ polegają na zjechaniu do mety po 9 kilometrowej trasie o różnicy wzniesień wynoszącej 1300 metrów. W poprzednich latach w tym ekstremalnym zjeździe uczestniczyło ponad 500 zawodników.

Osoby, które już nastawiają się na początek sezonu w St. Anton mogą załapać się na ‘Wedel Weeks’, które trwać będą od 7 do 21 grudnia. W tym czasie pensjonaty i hotele znacznie obniżą ceny, a 6 dniowy karnet narciarski również nie nadszarpnie urlopowego budżetu. Podobnie będzie w od 15 marca do 5 kwietnia oraz od 22 do 27 kwietnia.

 Początek stycznia to doskonały czas dla freerideowców. Podczas ‘Powder Snow Weeks’ stoki off piste pełne będą ekstremalnych narciarzy i … śnieżnych rzeźbiarzy, którzy realizować się będą w puchu.  

W tym samym czasie specjalne względy będą mieć także kobiety, dla których przygotowane zostaną specjalne książeczki z voucherami na sprzęt, napoje, serwisy, usługi spa, smakołyki i inne przyjemności dla płci pięknej. Wszystko w ramach ‘Ladies First! Feel Good Weeks’.

Zapraszamy do St. Anton!

Redakcja serwisu Escapador.pl