Żeglarze idą na stok

Dzięki inicjatywie Szkoły Żeglarskiej 4winds odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu. 

Wszyscy chętni, którzy na zimowy czas musieli opuścić żagle mogą stawić się w ośrodku ‘Ski&Sun’ mieszczącego się w Świeradowie Zdroju. To właśnie tam w terminie 7 – 9 marca 2014 morskie wilki ścigać się będą na stokach w żeglarskiej atmosferze.

Zawody przeznaczone są dla wszystkich – dorosłych i dzieci, niezależnie od stopnia ich zaawansowania. Ideą imprezy jest dobra zabawa, a rywalizacja ma stanowić dodatkowy element rozgrzewający atmosferę.

Warunkiem do startu jest posiadanie jakiegokolwiek certyfikatu lub patentu związanego z żeglarstwem. Ostatecznie wystarczy zdjęcie na jachcie bądź łódce dokumentujące udział w wyprawie żeglarskiej.

Zawodnicy klasyfikowani będą według wieku (0-12, 12-15, 15-18, 18+) oraz płci w kategoriach narciarskiej i snowboardowej.

Organizatorzy przewidzieli także dodatkową atrakcję, dla Kapitanów o Złoty Dzwon w narciarstwie i snowboardzie.

Impreza ma służyć integracji środowiska żeglarskiego oraz zachęcaniu do uprawiania innych niż tylko wodnych sportów żeglarskich.

Zapraszamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. snowsail.4winds.pl