Co? Gdzie? Kiedy? ? sezon zimowy w Polsce

Miłośnicy zabaw na stoku nie mogą się już doczekać weekendu, podczas którego cieszyć się będą wolnością jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. Już jutro  pojeździć będzie można we wszystkich stacjach narciarskich w kraju.

W Karpaczu od 6 grudnia działa trasa Kolorowa, a od 7 grudnia można szusować na Czarnej Górze, gdzie czynna jest kolej linowa, trasa C fis oraz dwa wyciągi. Również w zeszłym tygodniu ruszyła kolej linowa na Szrenicy oraz nartostrada Puchatek.

Fani snowboardu na pewno śledzą ośrodek w Zieleńcu, na którym 7 dni temu wystartował Mieszko, Winterpol i Nartoma. Podobnie jest w Korbielowie – działa już Baba, ale tylko w godzinach od 16 do 21. W miniony weekend ruszył także Złoty Groń, Cieńków i Stożek w Wiśle, Kotelnica Białczańska, Rusin Ski, CzorsztynSki, Jaworzyna Krynicka, Wierchomla, ośrodek na Nosalu i Czarny Groń w Andrychowie.

Już jutro prawdopodobnie wystartuje Szyrkowski Ośrodek Narciarski oraz Pilsko, na które czekają fani mocnych wrażeń. Jeżeli temperatura pozwoli, to można liczyć na jazdę w Solisku, Kasinie wielkiej i Krynicy górskiej.

Uroczyste otwarcie 14 grudnia przewidziane jest także na Polanie Sosny, Sieprawiu, na Gubałówce, Kasprowym Wierchu, Polanie Szymoszkowej, Harendzie i Witowie.

Wszyscy, którzy będą się wybierać na narty i snowboard w ten weekend powinni pamiętać o tym, że jest dość ciepło jak na tą porę roku i nie wszystkie wyciągi będą działać tak, jak należy.

Dlatego przed wyjazdem lepiej będzie upewnić się jaka sytuacja panuje w miejscu, do którego się wybieramy oraz obejrzeć stan stoków na kamerkach internetowych.

Redakcja serwisu Escapador.pl