Narty na Mazurach

Wydawać by się mogło, że aby w pełni zasmakować narciarskich emocji należy udać się w wysokie góry. Jednakże jak się okazuje mazurskie i kaszubskie wzniesienia w zupełności wystarczą, aby spędzić świetnie czas na śniegu w towarzystwie znajomych. Miejsce to nie może się oczywiście równać wielkimi Tatrami, ale stanowi idealne miejsce na na trening przed dłuższym wyjazdem, bądź na niedługi wypad.

Naszym pierwszym przystankiem zdecydowanie powinna miejscowość Gołdap położona pośród przepięknych lasów i jezior. W tej części Mazur z reguły spada więcej śniegu niż w innych miejscach, toteż sezon jest nieco dłuższy. Punktem, które szczególnie przyciąga wszelkich kochających narty jest tutejsza Gołdapska Góra, z której we wszystkie strony roztaczają się niesamowite widoki i z tego właśnie względu Piękna Góra. Narciarzy obsługują cztery wyciągi, które będą was transportować pomiędzy pięcioma trasami o różnej długości. Dużą popularnością cieszy się także okoliczny tor saneczkowy czy narty biegowe.

Kolejnym miejsce szczególnie wartym odwiedzin zarówno amatorów jak i zawodowców stanowi Wieżyca. Miejsce to sławi miano najwyższego wzniesienia na Niżu Europejskim, a główną jego atrakcją są trzy wyciągi orczykowe obsługujące tyle samo tras zjazdowych. Są one świetnie przygotowane przez ratrak, a w razie potrzeby dośnieżane. Zadbano także o najmłodszych uczestników dosiadających narty i stworzono specjalnie dla nich dopasowany tor. Na miejscu działa także szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Wszystko to sprawia, że nie ma już potrzeby wyjazdu za granicę czy w nasze polskie góry. Proponowane wyżej rozwiązanie będzie także przede wszystkim o wiele tańsze. Będziemy mieć także możliwość sprawdzenia własnych sił przed ekspedycją do Austrii czy Włoch. Zapobiegnie to ewentualnej stracie pieniędzy i czasu w przypadku kiedy narciarstwo jednak się nie okaże tym czego szukaliśmy.


Autor: Paweł Korn – publikuj.org
Fot. skigo.pl