Zimowa akcja w Karkonoszach

Góry dla bardzo wielu ludzi oznaczają wolność i sposób na życie. Wędrówki po nich wiążą się jednak z niebezpieczeństwami takimi jak bardzo zmienna pogoda, deszcze, silne wiatry czy lawiny. W oczach turystów Karkonosze traktowane są jak łagodne pagórki, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Stąd pomysł na akcję edukacyjną. 

Organizatorami akcji są: Karkonoski Park Narodowy, GOPR – oddział Karkonosze oraz gminy Szklarska Poręba, Stara Kamienica, Podgórzyn, Piechowice, Mysłakowice, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Jeżów Sudecki i Janowice wielkie.

Kampania ma na celu informowanie narciarzy oraz turystów o niebezpieczeństwach mogących czyhać w Karkonoszach i warunkach panujących na szlakach i stokach. Ponad to celem organizatorów jest przygotowanie miłośników gór do przeprowadzenia akcji ratunkowej lub odpowiedniego zareagowania w sytuacjach kryzysowych.

Szczegóły o akcji można znaleźć na stronie o Karkonoszach  oraz w portalu facebook . Kampanii patronuje portal Planeta Gór.

W trakcie trwania projektu na w/w stronach publikowane będą materiały związane z bezpieczeństwem w górach oraz informacje o aktualnym stanie karkonoskich szlaków. Każdy kto skorzysta z tego poradnika na pewno nie poczuje się bezradny w każdej zaistniałej w górach sytuacji.

Zachęcamy do udziału!

Redakcja serwisu Escapador.pl