Litwinka ? nieduża stacja z wielkimi możliwościami

Dzięki chęciom miejscowych górali powiększyła się baza stacji narciarskich w Polsce. Grapa – Litwinka należy do dosyć nowych ośrodków, w których można oddawać się pasji jazdy na nartach i snowboardzie.

Ośrodek zlokalizowany jest w Czarnej Górze – niedużej wsi oddalonej o kilka kilometrów od Białki Tatrzańskiej. Znajdują się tam czerwone i niebieskie stoki obsługiwane przez nowoczesną i wygodną kanapę czteroosobową, co jest doskonałą informacją dla narciarzy i snowboardzistów. Ponad to sportowcy mogą korzystać z trzech orczyków.

Dużą atrakcją Litwinki jest tor snowtubingowy, na którym dzieci oraz dorośli będą się bawić doskonale. Na miejscu jest także grill bar, karczma, wypożyczalnia sprzętu (wraz z serwisem) oraz profesjonalna szkółka narciarska.

Przyjezdni znajdą w Litwince mnóstwo miejsca do zaparkowania samochodu, ponieważ pod samą stacją znajduje się parking na 250 samochodów, a nieco wyżej kolejnych 50 miejsc, ale niestety wyjazd wymaga napędu 4x4.

W tym roku Grapa – Litwinka wejdzie w skład karnetu TatraSki, na którym można jeździć także w Kotelnicy Białczańskiej, Kaniówce, Bani i na stacjach w Jurgowie i Czorsztynie.

Ta nowa stacja zlokalizowana jest niecały kilometr od centrum Białki Tatrzańskiej, jednakże trzeba tam dojechać 8 kilometrowym objazdem. Na szczęście na tej trasie kursują regularnie skibusy, którymi za darmo można przemieszczać się między oboma ośrodkami.

Redakcja serwisu Escapador.pl

fot. litwinka-grapa.pl