Nowe buty narciarskie Tecnica

Sezon zimowy 2013/2014 w czołowych, narciarskich Państwach jest już otwarty. W Polsce trzeba będzie trochę jeszcze poczekać na śnieg, ale w tym czasie można zapoznać się z nową ofertą butów narciarskich Tecnica, które kuszą niezwykłymi właściwościami. 

Inżynierowie w firmie Tecnica postanowili od podstaw zaprojektować buty narciarskie. Tak powstała linia Ten.2, która idealnie sprawdzi się na wyczynowych trasach, gdzie wygodne buty i dobre narty są podstawą.

Nowa linia cechuje się szerokim szkieletem i zastosowaniem rozwiązań Quadra Fit w skarpecie. Dzięki temu narciarz uzyska doskonałe proporcje pomiędzy komfortem a stabilnością i kontrolą. Dodatkowo producent zastosował rozwiązanie i-Rebound, który pomaga w bardzo szybkim przeskakiwaniu z krawędzi na krawędź, a Quick Instep Max System daje możliwość szybszego i prostszego wypinania butów.

Jednym z modeli jest Ten.2 HVL, który przeznaczony jest dla osób, które wyjątkowo cenią sobie komfort użytkowania. Mimo szerszego podbicia szusowanie w tych butach jest przyjemne i nie męczące. Ponadto wkładka składa się z czterech różnych warstw, z których każda dostosowuje się osobno do kształtu stopy.

Innym modelem jest Ten.2 95W przeznaczony dla kobiet, ponieważ posiada dodatkową warstwę z wełny, która ma izolować przed chłodem i minimalizować nacisk. Ponadto zmieniona została tylna część buta ze względu na nieco inną budowę kobiecych stóp.

Dla nieco bardziej wymagających i różnorodnych narciarzy Tecnica przygotowała linię Magnum. Model 110Ze jest idealny na nieubitym śniegu, ale równie dobrze sprawdzi się na muldach. Ich głównymi zaletami są system Intelligent Freemountain oraz Mobility Cuff, który pozwala na kilka możliwości wpięcia buta do wiązania. Dzięki nim podbiegi staną się banalnie proste i nie wymagające strat energii, a po wyruszeniu w dół stoku zaskoczą precyzyjnym prowadzeniem i wyczuciem.

Oczywiście buty Magnum produkowane są też w serii dla płci pięknej, która na pewno doceni możliwość łatwiejszego wpinania butów na dużym mrozie czy doskonałego dopasowania wkładki do stopy.

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. narty.pl