Stubai

Dolina Stubaital to miejsce położone w Tyrolu, niedaleko stąd do Innsbrucka. Otoczona jest wspaniałymi lodowcami, po których miłośnicy narciarstwa i snowboardu jeżdżą przez cały rok

Lodowiec Stubai


Dolina Stubaital to miejsce położone w Tyrolu, niedaleko stąd do Innsbrucka. Otoczona jest wspaniałymi lodowcami, po których miłośnicy narciarstwa i snowboardu jeżdżą przez cały rok. Lodowiec Stubai to całoroczna baza wypadowa, a najlepiej wypaść na nią z miejscowości Neustift, leżącej w samym centrum doliny Stubaital. Niedogodności związane z codziennym dojeżdżaniem na lodowiec są niczym przy wspaniałych emocjach przeżywanych na trasie narciarskiej popularnego Stubaiu. Pełno tu zróżnicowanych terenów, które pomagają początkującym i zadowalają zaawansowanych raiderów.

Są też atrakcje niekonwencjonalne jak tor wyścigowy o ciekawej nazwie Wisbi oraz stworzony z myślą o najmłodszych, klub narciarski Myszki Miki, gdzie mali amatorzy dwóch desek zaszczepiają w sobie bakcyla nowej, wspaniałej pasji.


Stubai dla różnych dyscyplin

Lodowiec oferuje swoje śniegi i zbocza dla zawodników i miłośników wielu zimowych konkurencji. Gdy tylko warunki śniegowe są odpowiednie, na wysokości 2 600m ponad poziomem morza, sprawdzić się mogą biegacze. Trasa dla biegów narciarskich na lodowcu jest wymagająca i można, w sposób dokładny, przetestować swoją kondycję oraz wytrzymałość.

Na Stubaiu pogoda bywa zmienna, jak to na lodowcu, dlatego nie można się zniechęcać i czekać na odpowiednią porę dnia. Dla alpejczyków nie ma tu za dużo tras jedynie jakieś 7 km, to mało w porównaniu do biegaczy a tu aż 45 km. Cieszyć powinni się snowboardziści, dla nich we wspomnianej miejscowości wypadowej Neustift przygotowano snow-park. W tym samym miejscu obok atrakcji snowboardowych, można polatać na lotni skoczyć ze spadochronem i wybrać się na tor saneczkarski.


Stubai zaprasza

Zaprasza do uprawiania turystyki pieszej, oczywiście turystyki pieszej zimowej oraz wspinaczki lodowcowej. Miejsce jest bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi, komfort jest tu czymś obowiązkowym a kuchnia wprost wyśmienita. Każdy kto odwiedził lodowiec Stubai i pojeździł na nim, wie że to nie jest jego ostatnia wizyta w tym miejscu.

Na lodowcu jest jedna zasada, im wyżej tym smaczniej i lepiej się jeździ. Warto przetestować tę zasadę, wiele osób sprawdziło czy to prawda. Stubai to po prostu kolejny bardzo dobry Austriacki ośrodek sportów zimowych, nic dodać nic ująć.