Nowość dla miłośników wspinaczki lodowej

Wszyscy miłośnicy wspinaczki wiedzą, że im więcej sprzętu się bierze na wyprawę, tym więcej trzeba ze sobą dźwigać. Stąd firmy outdoorowe prześcigają się w robieniu sprzętów wielofunkcyjnych, które są lżejsze i nie zajmują  zbyt wiele miejsca. 

Nowy produkt K2 Skis to czekan i łopata w jednym. Shaxe to kontynuacja serii Rescue Shovel Plus, z tym, że jest lżejsza, bardziej poręczna a tym samym bardziej funkcjonalna. Innowacyjność nowego sprzętu została doceniona wyróżnieniem Gold Winter 2013 w kategorii ‘akcesoria’ przez ispo Awards.

Specjaliści twierdzą, że nowy sprzęt firmy K2 Skis  jest idealny dla wszystkich, którzy uwielbiają zimowe wyprawy w góry. Łopatę cechuje ogromna wytrzymałość pomimo bardzo małej wagi. Ponadto można ją szybko i sprawie złożyć albo wymienić głowicę z szufli na czekan.

Końcówka czekana może być stosowana jako motyka, kotwica do deadmana lub element sań. Tak duża ilość zastosowań powoduje olbrzymią oszczędność miejsca oraz wagi plecaka w czasie górskich wypadów.

Waga wielofunkcyjnej łopaty to jedyne 810 gramów, a złożony uchwyt zajmuje tylko 41 centymetrów, co umożliwia przytroczenie go z boku plecaka. Uchwyt oczywiście można powiększyć do długości 64cm.

Polecamy!

Redakcja serwisu Escapador.pl