Hintertux

W Austriackiej dolinie Zillertal, prawdziwej enklawie sportowców i całorocznej aktywności, mieści się lodowiec Hintertux.

Hintertux dla miłośników

W Austriackiej dolinie Zillertal, prawdziwej enklawie sportowców i całorocznej aktywności, mieści się lodowiec Hintertux. Przez 365 dni w roku przyjeżdżają tutaj najlepsi zawodnicy z całego świata, aby trenować i doskonalić swoje umiejętności w sportach zimowych. W Hintertux kamery mogą się przydać, ponieważ na każdym kroku możemy spotkać jakąś gwiazdę zimowych dyscyplin, a warto uwiecznić to na dłużej.

Położenie lodowca Hintertux jest określone jako górna część owej doliny na jej piętrze zwanym Tux leżącym 1500m n. p. m. . stamtąd wjeżdża się na lodowiec specjalna kolejką linową. Pod Tuxie dostępny jest bezpłatny parking oraz kilka drogich hoteli. Z tego miejsca wjedziemy na Hintertux gondolą, najlepiej Sommerberg, która jest lepsza i szybsza.

Hintertux pogoda – prognoza stała

Pogoda na Hintertuxie jest raczej dobra, ale jak wiadomo mamy do czynienia z lodowcem oraz wysokościami, to przecież góry, a tu zawsze trzeba być przygotowanym na zmianę pogody w mgnieniu oka. Trzeba zachować ostrożność i nie kierować się rutyną ani brawurą. Jednego możemy być pewni, śniegu nam nigdy nie zabraknie, a na opisywanym lodowcu w prowincji Tux występuje on przez 365 dni w roku w 100%.

Hintertux dla każdego

Dla każdego, ponieważ mamy tu trzy rodzaje tras, które są dostosowane do potrzeb zróżnicowanych umiejętności narciarskich turystów. Po pierwsze, mamy trasy łatwe, jest ich 23 km a ich charakter jest idealny dla początkujących amatorów białego szaleństwa. Po drugie, mamy trasy średnie, jest ich 47 km i są to odcinki dla większości przyjezdnych tu turystów chętnych udoskonalać swe umiejętności narciarskie lub snowboardowe. Po trzecie, Hintertux ma w zanadrzu, trasy trudne, zaawansowanej wymagające od sportowca lat praktyki, odpowiedniego sprzętu i przebytych kursów. Takich tras jest 16 km, mniej niż łatwych i średnich, ale wystarczająco, by każdy doświadczony amator białego szaleństwa mógł swobodnie potrenować w skupieniu i pośród natury.

Cały rok na Hintertuxie

365 dni na tym pięknym, Austriackim lodowcu tętni życie. 3250m n. p. m. to imponujący wynik, a widok z tego miejsca zapiera dech w piersiach. Gospodarze lodowca dobrze o tym wiedzą dlatego prócz jazdy możemy napawać się wspaniałymi panoramami wprost z tarasów widokowych.


Zobacz Hintertux kamery