Szczyrk rywalizuje o miano najlepszego kurortu w Polsce

Nawet najlepsze stoki bez infrastruktury nie zachęcą narciarzy i snowboardzistów do szusowania. Dlatego Ośrodek Narciarski w Szczyrku cały czas inwestuje, żeby odbudować swoją pozycję najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce. 

Dla pasjonatów sportów zimowych na Hali Pośredniej został zbudowany nowy, wielki parking, na którym można zostawić samochód całkowicie za darmo. Ponad to nowy system naśnieżania ma być skuteczniejszy o 30% względem poprzedniego, co znacznie przyspieszy czas potrzebny do przygotowania stoków do jazdy.

W Szczyrku zmieniły się także wjazdy do wyciągów, co ma usprawnić pracę ratraków, które będą mieć ułatwiony dostęp do stoków. Sportowcy natomiast zobaczą aktualne informacje o warunkach panujących na stoku na specjalnych ekranach zamontowanych przy dolnych stacjach kolejki.
Na trasach zostały także zamontowane kamerki HD, dzięki którym przez 24h na dobę można obserwować co dzieje się na stokach (również na urządzeniach mobilnych). 

Sportowcy wciąż jednak czekają na lepsze wyciągi. Na szczęście pojawiła się już nadzieja, ponieważ cały czas trwają przygotowania do budowy nowej 4 osobowej kanapy na Hali Pośredniej. W przyszłym roku zastąpi ona obecne dwa wyciągi ‘Juliany’ i zwiększy przepustowość do ponad 2400 osób na godzinę.

Wyjazd nową kolejką będzie oznaczał dostęp do 4 tras o różnych stopniach trudności. Ponadto administratorzy przygotowują nowy system oświetlenia na 5 stokach, co sprawi, że Szczyrk będzie jednym z większych ośrodków, w których będzie można szusować po zmroku.

O tym, że Szczyrk ma spore szanse na sukces świadczą odbywające się tam co roku imprezy organizowane przez Radio ZET.

Zapraszamy do Szczyrku!

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. szczyrk.cos.pl