madonna di campiglio

Przepiękna miejscowość i kurort narciarski Madonna di Campiglio leży w gminie Pinzolo w północnych Włoszech, 30 km od Trydentu i 60 km od jeziora Garda.

Madonna di Campiglio – włoskie Dolomity

Przepiękna miejscowość i kurort narciarski Madonna di Campiglio leży w gminie Pinzolo w północnych Włoszech, 30 km od Trydentu i 60 km od jeziora Garda. Wysokość miejscowości to 1522m n.p.m. a umiejscowiona jest w dolinie Val Rendena. Łańcuch gór Brenta, który otacza Madonna di Campiglio jest częścią Dolomitów.

Jak wiadomo w Dolomitach znajdują się jedne z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie, a w Madonna di Campiglio pogoda jest odpowiednia i przyciągając turystów oferuje im niezapomniane przeżycia sportowe w charakterze aktywności na stokach jak i roli kibica Pucharu Świata.

Madonna di Campiglio mapą turniejów

Odbywa się tu sporo zawodów rangi międzynarodowej. Kibice mogą emocjonować się widowiskiem sportowym podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, slalomie specjalnym odbywającym się na sławnym torze Tre lub Monte Spinale.

Niejednokrotnie najwyższe laury w tych turniejach zdobywali nasi polscy sportowcy, Dorota Tlakła-Mogore czy Andrzej Bachleda-Curuś. Madonna di Campiglio jest stałym punktem na mapie sportów zimowych, warto tu przyjechać i być uczestnikiem tych ciekawych, historycznych wydarzeń.

Madonna di Campiglio – dla turystów

Dla turystów wszystko co najlepsze. Ta miejscowość w Dolomitach ma najwyższe standardy jeśli chodzi o amatorów białego szaleństwa. Jest tu wiele nartostrad zaczynających się na Monte Spinale i łączących się z nartostradami na Passo del Groste. Madonna posiada ponad 50 nowoczesnych wyciągów, które umożliwiają korzystanie z ponad 150 km tras narciarskich ich przepustowość to około 31000 narciarzy na godzinę.

Obok wyciągów Madonna di Campiglio ma do zaoferowania snow-park o powierzchni 50000 km² oraz 40 km tras narciarstwa klasycznego. To wszystko i wiele innych atrakcji jest połączone specjalnym skipasssem o nazwie Superskirama Dolomiti, który pozwala bez problemu i tracenia czasu korzystać z uroków Włoskich atrakcji.