Saalbach

To prawda, Saalbach omijają wszystkie drogi, które mogłyby zakłócić spokój i harmonię tego wspaniałego kurortu narciarskiego leżącego ponad 1000 m ponad poziomem morza.

Saalbach poza drogami

To prawda, Saalbach omijają wszystkie drogi, które mogłyby zakłócić spokój i harmonię tego wspaniałego kurortu narciarskiego leżącego ponad 1000 m ponad poziomem morza. Oby rozwiązać problem irytujących samochodów zbudowano tunel omijający Saalbach z daleka. Tym sposobem stało się to zaciszne miejsce, gdzie turyści przyjeżdżają pragnąc cieszyć się z relaksu i aktywnego wypoczynku.

Pozbawione ruchu samochodowego centrum miasta jest czymś w rodzaju enklawy spokoju, zupełnie inaczej człowiek spędza tu czas, nic go nie rozprasza, nic nie szumi wokoło a siedzenie w pubach i restauracja to sama przyjemność, gdy nie musimy przekrzykiwać się przebijając warkoczące silniki.

O Saalbach opinie krążą różne, a najwięcej jest tych, które mówią o wspaniałym miejscu dla rodzin z dziećmi, o atrakcjach narciarskich oraz ekstremalnych, ponieważ miasteczko jest mekką snowboardzistów już od wielu lat. Ten Austriacki kurort to taki plac zabaw dla dzieci i dorosłych, można pojeździć tu na łyżwach uprawiać snowraftin, czyli pontony śnieżne oraz snowtubing. Jeśli chcemy, razem z naszymi pociechami pojeździmy na sankach, nawet to zostało zaplanowane przez austriackich gospodarzy.

W Saalbach pogoda dopisuje w większości sezonu, a nawet jeśli nie to propozycje innych rozrywek są tak szerokie, że gdy nawet zaskoczy nas gorszy okres, nie odczujemy tego wcale. W czasie dogodnych warunków nie musimy pokonywać kilometrów do wyciągów i Tars, wszystko jest pod tak zwanym nosem i na wyciągnięcie ręki.

Kulturalna oferta Saalbach

Oczywiście nie może się obejść bez oferty kulturalnej. W tej malowniczej i cichej miejscowości od groma jest miłych knajpek restauracji rodzinnych i klubów, które przyciągają swą oryginalnością oraz indywidualnością. Natrafić można na festiwale folkloru austriackiego oraz koncerty znanych gwiazd muzyki.

Oferta kulturalna miesza się z ofertą rekreacyjno-sportowa i często ważne wydarzenia ze świata sportu, wiążą się z artystycznymi występami i imprezami o dużym nasyceniu integracyjnym. Jednym słowem jest tu wiele trakcji, które przyciągają, a gdy wybierzemy Saalbach na naszą wakacyjną miejscówkę nie będziemy żałować ani dnia ani wieczoru tam spędzonego.


Kamery internetowe z Saalbach