Nowości w Słowackich kurortach narciarskich

Słowacja to bez wątpienia doskonały kraj, w którym można oddać się zimowym przyjemnościom. Poza tym, że jest blisko, do przyjazdu zachęca także renowacja infrastruktury przy najlepszych stokach. 

Łączna kwota inwestycji narciarskich na Słowacki tylko w tym roku przekroczy 45 milionów euro. W tej kwocie znajduje się między innymi poprawiona infrastruktura na Chopoku w Jasnej. Otóż w tym doskonałym kurorcie, w którym jest ponad 45 kilometrów tras zjazdowych, w tym roku powstało 6 osobowe krzesełko, które gotowe jest do przewożenia sportowców z Lucky do Turisickiej (niebieskiej trasy zjazdowej, która została dodatkowo przedłużona, żeby nie trzeba było zbyt daleko iść na początek wyciągu).

Powstał tam również ogromny parking na 350 samochodów, a na szczycie Chopoka otworzony za niedługo zostanie wielki kompleks z restauracją, barem i apartamentowcem. Wszystko to na wysokości 2004 m n.p.m.

Kolejne zmiany dokonały się w Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie w tym sezonie ruszy 15 osobowa kolejka gondolowa do Łomnickiego Stawu. Konstrukcja nowej kolejki jest bardziej odporna na zjawiska atmosferyczne np. wiatr, co znacząco poprawia bezpieczeństwo przewożonych osób. Plan zakłada kursowanie 37 kabin na zmianę z punktu START do Skalnate Pleso. Ponadto w Tatrzańskiej Łomnicy powstała trasa zjazdowa o długości 1560 metrów dla nieco bardziej doświadczonych narciarzy oraz łatwa, 500 metrowa trasa. Nowością jest także powiększona restauracja, która teraz zmieści aż 250 narciarzy i snowboardzistów.

Pasjonaci na pewno wiedzą, że to właśnie w Tatrzańskiej Łomnicy znajduje się najdłuższa nartostrada, której długość wynosi 6,5 kilometra.

Zmiany nastąpiły także w Szczyrbskim Plesie, które doskonale nadaje się do uprawiania narciarstwa biegowego. Dla narciarzy i snowboardzistów w tym roku zostanie otworzona niebieska trasa o długości 2,2 kilometra.

Zapraszamy na Słowację!

Redakcja serwisu Escapador.pl