Brak śniegu i kolejna przełożona impreza

Brak zimy powoduje przekładanie kolejnych imprez sportowych. Do grona przesuniętych dołącza Salomon Nordic Sunday, który miał odbyć się w miniony weekend. 

Takie zdarzenie ma miejsce pierwszy raz od czterech lat, kiedy to impreza Salomona miała swój początek. Na Polanie Jakuszyckiej nie było wczoraj widać sportowców i miejmy nadzieję pojawią się tam 15 i 16 lutego 2014 roku.

Ambitne plany musiały ustąpić pogodzie. Zaplanowane biegi na 18 kilometrów nie odbyły się, ponieważ tras nie dało się w żaden sposób przygotować. Nawet planowana zmiana nie doszła do skutku ze względu na brak śniegu.

Organizatorzy mówią, że zawsze musi być ten pierwszy raz, jednakże nie jest to żadne wytłumaczenie. Zima w tym roku płata wszystkim figla i trzeba się z tym pogodzić.

Nowy termin zawodów wyznaczony jest na 15-16.02.2014r. Do tego czasu uczestnicy powinni uzbroić się w cierpliwość. Wszystkie opłaty związane z Salomon Nordic Sunday zostaną przeniesione na nowy termin tego samego organizatora (co wyklucza zastąpienie opłaty za bieg na Kubalonkę).

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. sns-nartybiegowe.pl