Passo Tonale

W tej małej, alpejskiej miejscowości mieści się aż 12000 miejsc noclegowych, prawie jedno obok drugiego. Centrum Passo di Tonale to gwar i harmider, można tu znaleźć dosłownie wszystko czego człowiek zapragnie jeśli chodzi o rozrywkę

Włoskie Passo di Tonale

Wspaniałe wspomnienia wiążą się z pobytem w Passo Tonale. Jest to baza wypadowa dla amatorów białego szaleństwa położona we włoskich Alpach i reprezentuje włoski styl, kulturę i sposób życia. A co do atrakcji, to najważniejszą w Passo di Tonale jest skupisko hoteli i kurortów. Miejscowość położona na 1883 m n. p m. wypełniona jest betonem i ci którzy nie przepadają za widokiem cywilizacji wchodzącej w działalność biznesową z naturą, nie będą czuli się tu komfortowo. Jednakże jest to miejsce ma swoje drugie oblicze, oblicze bardziej naturalne i pełne tras zjazdowych. Choć jest to nieduży kompleks kurortów to ma ponad 61 kilometrów tras narciarskich i ponad 50 wyciągów. To dobry wynik jak na tak małą miejscowość. Passo del Tonale, ma swe dwa oblicza i one budują charakter tego miejsca. Po pierwszym chaotycznym i zniechęcającym wrażeniu, odczutym przy wjeździe do miejscowości, czeka nas ulga, gdy przekonamy się, na czym polega magia tego miejsca, magia Passo Tonale.

Beton Passo Tonale


W tej małej, alpejskiej miejscowości mieści się aż 12000 miejsc noclegowych, prawie jedno obok drugiego. Centrum Passo di Tonale to gwar i harmider, można tu znaleźć dosłownie wszystko czego człowiek zapragnie jeśli chodzi o rozrywkę, bardzo dużo tu pizzerii, pubów i przyhotelowych klubów. Można w końcu zapytać, gdzie czas na narty, góry i białe szaleństwo lub po prostu naukę jazdy na nartach. Otóż, gdy nie damy się opanować temu całemu rozgardiaszowi i spokojnie poszukamy tras zjazdowych, wszystko zacznie grać naszą melodię.


Spokojne Passo di Tonale?


Spokojne Passo del Tonale? Ktoś może powiedzieć, że to brednia, ale ta druga strona tej gwarnej miejscowości także istnieje. Sezon zimowy trwa tu od października do maja i jak najbardziej da się tu spędzić wspaniałe chwile, przepełnione ciszą i jazdą na nartach.

Passo del Tonale to miejsce kontrowersyjne w swej chaotyczności. Nie każdemu spodobają się blokowiska i ciasno zabudowana przestrzeń miejska. Jednak warto czasem znaleźć się w takim miejscu, gdzie prócz zabawy na stoku, można przeżyć inne przygody.