Sprzęt narciarski dla dzieci

Dzieci zupełnie inaczej patrzą na sporty zimowe. Dla nich liczy się przede wszystkim przyjemność z jazdy, a nie popisywanie się i wykonywanie ewolucji. To właśnie dlatego sprzęt dla dzieci powinien wspierać je w zabawie, a przy tym oferować maksymalne bezpieczeństwo. 

Doskonałe narty dla dzieci produkuje Blizzard, z buty firma Tecnica. Modele Junior szybciej dostosowują się do kształtu stopy dziecka, a ich twardość nie męczy i przyspiesza postępy w nauce.

Dzięki zastosowaniu systemu IQ dzieci mają pełną kontrolę nad torem jazdy i nie muszą się specjalnie wysilać, żeby zapanować nad nartami. Dużym atutem nart dla dzieci jest dobry kontakt krawędzi z powierzchnią co przekłada się na dobre prowadzenie.

Cena przykładowego modelu GS IQ JR wynosi około 160 euro. Klienci mają do wyboru mnóstwo długości desek – od 70 do 150 centymetrów.  

Do nart potrzebne są dobre buty. R PRO 70 Tecnica to wygodne i dopasowane buty gwarantujące równomierne rozłożenie nacisku, dzięki czemu nogi nie męczą się tak szybko. Buty mają dość sportowy charakter, ale został nieco złagodzony grubą, miękką skarpetą, którą można dostosować w miarę rośnięcia stopy. Buty dziecięce zachowują się podobnie do renomowanych produktów dla dorosłych – doskonale trzymają i nie sprawiają problemów nawet przy niskich temperaturach.

Inny model – Viva IQ JR – przeznaczony jest dla dziewczynek, które chcą zostać królowymi stoku. Narty mają stabilną konstrukcję i zapewniają 100% kontrolowanie toru jazdy. Dzięki takim nartom osiągi będą zauważalne bardzo szybko.

Redakcja serwisu Escapador.pl

Fot. blizzard-ski.com / tecnica.it